رییس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد از برگزاری آزمون سراسری «حفظ و مفاهیم قرآن کریم» در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، محمدحسین کاظمی، در نشست ستاد برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با خبرنگاران اظهار کرد: این آزمون برای اولین بار با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره اوقاف و امور خیریه و اتحادیه موسسات و تشکل های قرآنی برگزار می شود.
کاظمی افزود: در آزمون امسال هر داوطلب می تواند در چهار موضوع شرکت کند که حفظ در ۱۶ رشته اعم از حفظ سوره هایی از قرآن مانند ملک و واقعه ، حفظ تک جزء، حفظ موضوعی و..، ترجمه و مفاهیم قرآن در ۳ رشته، معارف اهل بیت ۴ رشته و انس با قرآن برگزار می شود.
وی ادامه داد: ثبت نام آزمون از ۱۸ آذرماه شروع شده و تا 30 دی ماه ادامه خواهد داشت و علاقه مندان برای ثبت نام می توانند از طریق پایگاه اینترنتیwww.quranedu.ir اقدام کنند.
مسئول اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به اینکه پاسخنامه آزمون ۲۴ ساعت پس از آزمون قابل مشاهده است گفت: حد نصاب قبولی در آزمون برای کتبی ۷۰ به بالا، شفاهی ۷۵ به بالا و آزمون الکترونیکی ۷۰ به بالا است.
وی ادامه داد: آزمون کتبی در ۱۰ اسفندماه سال جاری و آزمون شفاهی ۱۲ الی ۱۷ اسفندماه برگزار خواهد شد که مقطع دبستان توسط آموزش و پرورش در دارالقرآن های شهرستان ها و آزمون شفاهی امسال فقط مخصوص حفظ کل خواهد بود.
کاظمی گفت: صدور کارت ورود به جلسه ۱ بهمن ماه لغایت ۹ اسفندماه با مراجعه به سایت که شامل هم مکان برگزاری و هم ساعت آزمون است، انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته در آزمون حفظ و مفاهیم  قرآن چهار هزار نفر شرکت کردند تصریح کرد: حدود ۹۰ درصد شرکت کنندگان را بانوان تشکیل می دهند.
مسئول اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد  اظهار امیدواری کرد: همکاری ارگان ها در برگزاری این آزمون باعث هم افزایی و بهتر برگزارشدن این آزمون است و ان‌شاءالله در سال های بعد شاهد برگزاری مسابقات قرآن با همکاری ارگان های دیگر نیز باشیم.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا