یزدفردا"سرویس اجتماعی"خبرهای پلیسی" فرمانده انتظامی استان، ضمن اشاره به کشف 28 تن و 200 کیلو انواع موادمخدر توسط ماموران پلیس این استان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون شاهد افزایش 86 درصدی کشفیات موادمخدر نسبت به سال گذشته بوده ایم.

 

به گزارش واحد دریافت خبر پایگاه خبری یزدفردا ، سردار "ایرج کاکاوند" در همایش یکروزه کلانتری و پاسگاه­ها که با حضور رئیس پلیس پیشگیری ناجا برگزار شد، یکی از اهداف برگزاری این همایش را بررسی عملکرد کلانتری و پاسگا­ه­ها و ابلاغ برنامه­ها آتی در پیش روی آنها برشمرد.

سردار کاکاوند با اشاره به اینکه از سال گذشته تا به امروز با رصدی که در حوزه فعالیت کلانتری و پاسگا­ها داشتیم شاهد ارتقاء وضعیت امنیتی در سطح استان هستیم، تصریح کرد: با تلاش ماموران پلیس این استان و همپوشانی بین همه دستگاه­ها، جرایم استان یزد کاهش یافته است.

کاکاوند، دغدغه اساسی و اصلی مردم را بحث سرقت دانست و گفت: با برنامه­ریزی صورت گرفته و استفاده از ظرفیت همه رده های پلیسی، سرقت از ابتدای سالجاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19 درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی استان یزد افزود: در برخی از سرقت­ها که اثرات بیشتری در ناامن کردن محیط و جامعه دارد همانند سرقت منزل و خودرو، توفیقات بهتری را به دست آورده­ایم.

وی، ضمن اشاره به کاهش 20 درصدی در سرقت­های مهم، افزود: در کنار این موضوعات شاهد کشف 83 درصدی سرقت ها هستیم که این میزان نسبت به سال گذشته، افزایش 11 درصدی کشف را نشان می­دهد.

فرمانده انتظامی استان یزد ضمن اشاره به کشف 28 تن و 200 کیلو انواع موادمخدر توسط ماموران پلیس این استان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون شاهد افزایش 86 درصدی کشفیات موادمخدر نسبت به سال گذشته بوده ایم.

  سردار کاکاوند با بیان اینکه در خصوص تصادفات جرحی، فوتی و خسارتی کاهش 5 درصدی را داشته ایم، افزود: همچنین پلیس فتا این استان نیز موفق به کسب رتبه اول ناجا در بحث کشف جرایم فضای سایبری شده است.

کاکاوند خاطرنشان کرد: همچنین برابر ارزیابی­های صورت گرفته از ناجا،ماموران پلیس این استان در موضوع سلامت اداری و قرارگاه جهادی صیانت نیز رتبه اول را کسب کردند.

رئیس پلیس استان یزد در خاتمه ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های نیروهای پلیس این استان، گفت: این امنیت و آرامش مطلوب استان، نتیجه تعامل و همکاری همه دستگاه های دخیل در امر امنیت با پلیس است.

  • نویسنده : یزد فردا