مدیر کل بیمه ایران در استان یزد گفت: در ده ماهه سال جاری مبلغ 144 میلیارد تومان خسارت به بیمه گذاران و ذینفعان پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 31 درصد افزایش دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، " حسنعلی طالعی " به مناسبت دهه فجر در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان افزود: 84 میلیارد و 200 میلیون تومان در قالب شش هزار و 839  پرونده  بابت خسارت مالی و جانی اشخاص ثالت حوادث ترافیکی پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: همچنین 11 میلیارد و 400 میلیون تومان در قالب 356 پرونده به رانندگان مسبب حادثه و در رشته بیمه بدنه خودرو 17 میلیارد و 100 میلیون تومان در قالب چهار هزار و 528 پرونده پرداخت شده است.

وی تعداد شعب بیمه ایران را 6 شعبه و تعداد نمایندگی ها را  136 دفتر نمایندگی فروش حقیقی و حقوقی و 55 نمایندگی بیمه زندگی اعلام کرد و گفت: در  10 ماهه امسال  402 هزار فقره بیمه نامه درانواع رشته های بیمه ای صادر و 261 میلیارد  تومان حق بیمه تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 46 درصد رشد دارد.

طالعی گفت: با توجه به قانون برنامه ششم توسعه، صنعت بیمه مکلف شده است سهم بیمه های عمر از حق بیمه های بازرگانی را حداقل تا 50 درصد نسبت به سال پایه اجرای قانون برنامه افزایش  دهد که در این راستا شرکت سهامی بیمه ایران با طراحی محصولات بیمه ای با پوشش های متنوع در رشته بیمه های زندگی و اعطای نمایندگی به افراد واجد شرایط و ارائه آموزش های فنی و بازاریابی هدف مزبور را دنبال می کند.

مدیر کل بیمه ایران در استان یزد گفت: در این راستای پنج هزار و 451 فقره بیمه نامه عمرصادر و مبلغ 25 میلیارد تومان حق بیمه وصول شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 92 درصد رشد دارد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا