"سعید زرندی" در دیدار با امام جمعه یزد گفت: با وجود تحریم ها در حوزه نساجی، با ۳۶ درصد کاهش واردات و ۶ درصد رشد صادرات در این بخش روبرو بوده ایم.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بیش از ۳۳ درصد اشتغال کشور و ۳۷ درصد ارزش افزوده با وزارت صمت ارتباط دارد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ علی رغم سختی‌های مختلف، توفیقات فراوانی هم ایجاد شد افزود: صنعتگران و فعالان اقتصادی ایران برای مقابله با تحریم‌های تمام عیار استکبار جهانی پای کار آمدند.

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: در سال گذشته بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ پروانه بهره برداری صادر شده که ۶ درصد نسبت به سال قبل آن افزایش داشته است.

زرندی، تحریم های نفتی را از جمله مهمترین چالش های جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رونق تولید دانست و بیان کرد: تقویت بنیان اقتصادی یکی از اولویت های اجرایی وزارت صمت است که از ابتدای امسال این مهم وارد فاز عملیاتی شده است.

این مسئول، استفاده بهینه از فرصت‌های موجود را از دیگر اولویت‌های جدی وزارت صنعت دانست و تصریح کرد: راه‌اندازی نهضت ساخت داخل در دستور کار دولت قرار گرفته است.

وی با بیان این‌که در حال حاضر ۳۵ میلیارد دلار از واردات کشور مربوط به واردات صنعتی است، گفت: شناسایی فرصت های موجود در حوزه صنعت ضروری است.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا