معاون پژوهش، برنامه ریزی و تامین منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: جناح و باند بازی نباید در آموزش و پرورش وجود داشته باشد ولی بینش سیاسی را باید گسترش داده و دشمن شناس باشیم.

حمید رضا حجازی -  خبرنگار یزد فردا در طبس: علی اصغر موسوی کیا در مراسم تودیع و معارفه معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان طبس که در تالار فرهنگیان این شهر برگزار شد گفت: جایگاه تعلیم و تربیت تعظیم دارد و اولین معلم انسان خداوند و بعد هم حضرت محمد(ص) است.

وی افزود: در باب علم آموزی معلم باید مشرف به امور باشد و در حوزه علمی باید پیشرفت کرده و در کنار آن اخلاق را گسترش دهیم.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و تامین منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی به مدیر جدید آموزش و پرورش طبس توصیه کرد: تعامل بالادستی و روحانیت، حوزه اجرایی و فرماندار را در برنامه خود داشته باشد و از او خواست تا معاونت پرورشی را احیا کند.

*تغییرات باید آگاهانه، عالمانه و عادلانه باشد

وی گفت: ایجاد تغییرات حق هر مدیر است ولی این کار باید آگاهانه، عالمانه و عادلانه انجام شود.

امام جمعه بخش دستگردان طبس نیز گفت: تعلیم و تعلم با تدریس و تدرس فرق دارد و آن اینکه در تعلیم و تعلم قابلیت معلم به تکامل رسیده و معلم خداوند است و متعلم انسان است که تعلیم می بیند ولی در تدریس ممکن است گاهی اوقات قابلیت، نه در مدرس و نه در متدرس وجود داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین قاسم اخلاقی فر گفت: علم نردبان عقل است و مدیر قبلی آموزش و پرورش طبس در تعلیم و تعلم جریانات سیاسی را دخالت نداد و وارد این مسایل نشد.

مدیر قبلی آموزش و پرورش طبس نیز در مراسم تودیع خود گفت: هفت سال است که در این پست خدمت کرده ام در حالی که میانگین مدیریت هر فرد در این جایگاه در طبس 2 سال بوده است.

*سال‌هاست طبس در کنکور بهترین رتبه ها را دارد.

غلامحسین طاهری پرپر شدن همکارانش در حین تدریس را یکی از تلخ ترین خاطرات خود بیان کرد و گفت: توفیقات در زمینه کنکور یک شبه به دست نیامده است.

وی افزود: سال‌هاست که طبس در کنکور بهترین رتبه ها را دارد و در اکثر مسابقات و هم آوردهای علمی همکارانمان تعجب همگان را برانگیخته اند.

مدیر قبلی آموزش و پرورش طبس: ظرفیت های فرهنگی، اصالت و نبوغ مردم طبس را مهمترین ثروت این شهرستان برشمرد.

*مشکلات شدید مالی ، کمبود فضای مدرسه و کمبود نیرو  مشکلات آموزش و پرورش طبس است

وی گفت: آرزو دارم مشکلات شدید مالی ، کمبود فضای مدرسه و کمبود نیرو  در آموزش و پرورش طبس حل شود.

طاهری گفت: سعی کردم در مدت مدیریت آموزش و پرورش طبس هیچ عزل و نصب سیاسی انجام ندهم وبه همه سلایق سیاسی احترام بگذارم.

*جلالی:در طبس آموزه های دینی قوی است و نگران نیستم

مدیر جدید آموزش و پرورش طبس نیز گفت: در عصری که دانایی، استدلال و دین مداری مورد هجمه بیگانگان قرار گرفته است و از آن به شبیخون فرهنگی تعبیر می شودطبیعی است که این حساسیت روی آموزش و پرورش وجود داشته باشد؛ اما در طبس آموزه های دینی قوی است و جای نگرانی وجود نداشته و بنده هم نگران نیستم.

محمود جلالی گفت: سند چشم انداز، برنامه پنج ساله توسعه، مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش، رویکردها و سیاست های دولت تدبیر و امید و عنایات خاص دولت به مسایل فرهنگی که در افزایش 26 درصدی اعتبار آموزش و پرورش نمایان شد و همچنین دستورالعمل های ابلاغی از طرف وزارت و مدیر کل آموزش و پرورش تکلیف را مشخص می کند.

وی با تاکید بر تجربه 25 ساله مدیریتی خود در سطوح مختلف مدارس و  مراکز آموزشی و همچنین مدیریت 4 ساله آموزش و پرورش عشق آباد گفت: این سابقه برای یک مدیر تجربه کمی نیست.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش طبس افزود: ولایت مداری و همراهی با امام جمعه، تقویت باورهای دینی برای مقابله با هجمه های فرهنگی، ضرورت توجه به شاخص های عدالت در اقتصاد مقاومتیف توجه به معیشت و مشکلات فرهنگیان، ضرورت توجه به دانش آموزان یتیم، فقیر و بی بضاعت، تعامل و مشارکت با دستگاه‌های مختلف شهرستان از باورهای من است و به منظور تقویت و تعمیق فرهنگ نماز و نمازخوانی، جلب و حفظ اعتماد اولیاء به نظام آموزش و پرورش به عنوان یک سرمایه اجتماعی، جذب خیران مدرسه ساز، توجه به سرمایه های فرهنگی،‌ه

 التزام به اصل راستگویی، اعتدال گرایی، تقویت و ایجاد روحیه نشاط در جوانان، توجه به اصل شایسته سالاری تلاش خواهم کرد.

*مدیر جدید آموزش و پرورش طبس: نیاز به اختیارات کافی دارم

وی اختیار را از ابزار مدیریت دانست و افزود: مدیریت آموزش و پرورش طبس هم معاونت مدیر کلی را یدک می کشد و چناچه به بنده اختیارات لازم داده نشود نمی توانم مدیر موفقی باشم.

محمود جلالی گفت: نیاز به تاسیس دانشگاه فرهنگیان در طبس جدی است و راه اندازی هنرستان کشاورزی در این شهرستان باید پیگیری شده و اعتبارات لازم به ویژه برای آموزش های ضمن خدمت اختصاص یابد.

لازم به ذکر است: محمود جلالی برادر رزمنده دوران دفاع مقدس، سردار شهید مهدی جلالی است که 30 سال سابقه خدمت داشته و دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه بیرجند می باشد.

 

 

مطلب این صفحه را به زبان دلخواه خود ترجمه کنید

 
  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا