محمدعلی طالبی استاندار یزد در مراسم افتتاح همزمان ۲۷ فضای آموزشی و ورزشی در سطح این استان گفت: مشارکت خیّرین مدرسه ساز استان در زمینه توسعه فضاهای آموزشی استان چشمگیر است

به گزارش یزدفردا به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان یزد محمدعلی طالبی استاندار یزددر مراسم افتتاح همزمان 27 پروژه آموزشی، ورزشی و پرورشی در این استان که با حضور وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور برگزار شد، از خیران استان یزد به دلیل اقدامات بسیار خوبی که در رفع کمبودهای آموزشی استان انجام دادند، قدردانی کرد.

وی بیان کرد: حضور و مشارکت بسیار خوب خیرین را در استان یزد شاهدیم و در طول دو سه ماه گذشته بیش از 10 پروژه خیری مدرسه‌سازی کلنگ زنی شد و این اقدام در برخی شهرستان‌ها از جمله میبد بسیار چشمگیر است.

طالبی با بیان اینکه در مهریز و برخی دیگر از شهرستان‌های دیگر استان نیز فضای خوبی برای انجام فعالیت های خیری وجود دارد، گفت: این امر هم نشان از مشارکت خوب خیران دارد و هم نشان دهنده وقوف این عزیزان به مشکلات استان در زمینه فضاهای آموزشی است.

استاندار یزد با بیان اینکه در بافت های جدید یزد کمتر مدرسه ساخته شده است، افزود: اغلب مدارس در بافت تاریخی هستند که در این بافت جمعیت ساکن چندانی وجود ندارد و با توجه به اینکه یزد سومین استان مهاجرپذیر کشور است، نیازمند توجه جدی‌تری در زمینه احداث فضاهای آموزشی هستیم زیرا این پدیده مشکلات و کمبودهای آموزشی یزد را یکی پس از دیگری هویدا می کند.

طالبی عنوان کرد: در برخی مدارس یزد از 18 استان کشور دانش آموز حضور دارند و این نشان می دهد که بحث مهاجرت در یزد بسیار نیازمند توجه جدی و پیش بینی فضاهای آموزشی است و از وزیر آموزش و پرورش نیز درخواست حمایت از روندی داریم که اکنون در استان یزد طی می شود.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا