یــزد فــردا :  سید مهدی حسینی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد از امداد رسانی نجاتگران استان یزد به ۳۵حادثه دیده در هفته گذشته خبر داد

به گزارش یزدفرا، سید مهدی حسینی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد از انجام ۹  عملیات امدادی در هفته گذشته به کمک نجاتگران هلال احمر استان یزد خبر داد و گفت: این عملیات‌ها شامل هفت عملیات جاده ای، یک مورد خدمات حضوری، یک مورد عملیات ریزش آوار است.

حسینی مجموع حادثه دیدگان را ۳۵ نفر اعلام کرد که در مجموع ۳۲ نفر از این افراد در حوادث جاده‌ای، یک نفر در خدمات حضوری، دو نفر در عملیات ریزش آوار از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند.

او بیان کرد: ۳۰ نفر از نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان در قالب نه تیم به همراه سه دستگاه آمبولانس در عملیات‌های امدادی حضور یافتند و نسبت به اجرای سه مورد عملیات رها سازی با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی به خدمت رسانی به حادثه دیدگان پرداختند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان میانگین زمان حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در صحنه (از اطلاع تا حضور در صحنه) را ۱۱ دقیقه و ۵۱ ثانیه و همچنین مدت زمان آغاز تا پایان عملیات را یک ساعت و ۱۱ دقیقه و ۵۱ ثانیه اعلام کرد.

او خاطر نشان کرد: کلیه پایگاه‌ها در تمام شعب هلال احمر استان آمادگی کامل جهت اسکان اضطراری در راه ماندگان را در محور‌های مواصلاتی استان دارند و شماره ۱۱۲ نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هموطنان در سطح استان است.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا