مجهزترین درمانگاه دندانپزشکی استان کرمان در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع در رفسنجان و اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان پس از ۱۰ ماه مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش رفسمجان فردا؛ فرماندار رفسنجان امرو ز(19 آذر) در آیین راه اندازی مجهزترین درمانگاه دندانپزشکی استان؛ این مجموعه بزرگ دندانپزشکی را گامی مؤثر در ارائه خدمات به مردم دانست و گفت: رفسنجان در امر بهداشت و درمان گام های شایسته  و ارزنده ای برداشته است.

 مجید فصیحی هرندی بیان کرد: در این شهرستان بیمارستان تخصصی با بهترین تجهیزات مدرن، پیشرفته و به روز توسط خیرین در حال احداث است ضمن اینکه پلی کلینیک تخصصی نیز جهت انجام خدمات به قشر بیمه شدگان تأمین اجتماعی در خیابان امیرکبیر در حال ساخت است.

 وی با اشاره به اینکه اگر بتوانیم خدمات شایسته تری را انجام دهیم به یقین می توانیم توریست درمانی را نیز داشته باشیم؛ ادامه داد: بیمارانی هستند که از جنوب استان و هرمزگان و سیستان و بلوچستان جهت درمان مسافت های زیادی را به تهران و یزد طی می کنند در حالیکه با راه اندازی مراکز تخصصی در شهرستان رفسنجان آنها از این خدمات بهره مند شوند و از خطرات احتمالی سفر به شهرهای دور نیز جلوگیری به عمل می آید.

فصیحی هرندی با بیان اینکه نگاه باید به آینده و نسل آینده باشد؛ به مدیران مس پیشنهاد کرد: در رفسنجان مجموعه و پروژه ای شکیل دارای بخش های مجتمع مسکونی و آموزشی برای فرزندان پزشکان متخصص مجهز به امکانات روز ایجاد کنند تا هم اینکه پزشکان در شهر پراکنده نباشند و هم بتوانند با آرامش بیشتری زندگی کنند.

 

 

وی خاطرنشان کرد:  مجموعه فرهنگی ورزشی بانوان آگاه، مجتمعی با تمام امکانات به روز است که می تواند برای بانوان خدمات رفاهی ارائه دهد و این مجموعه نیز در جنوب شرق استان منحصر به فرد است.

 

***توجه به بهداشت دهان و دندان جایگاه ویژه ای در اسلام دارد

امام جمعه رفسنجان هم در این آیین با اشاره به مطلب فوق بیان کرد: در زمان پیامبر گرامی اسلام، مردم به این فهم از دانش در راستای مسائل دندانپزشکی نرسیده بودند اما در قالب معنوی و دینی پیامبر اسلام فرمودند نمازی که با مسواک زدن خوانده شود 70 برابر ثواب بیشتر از نماز بدون مسواک دارد.

 

 حجت الاسلام اصغر عسکری بیان کرد: در دین اسلام؛ مسائل بهداشتی مقدم بر درمان است و هر چه بیشتر در مقوله بهداشت و آموزش هزینه کنیم جامعه به سمت سلامت پیش می رود.

*** هزینه کرد 5 میلیارد اعتبار برای مجهزترین دندانپزشکی استان

 دکتر جواد متین مدیرعامل شرکت بهبود سلامت رفسنجان هم در این آیین با اشاره به اینکه این شرکت از سال 96 در راستای ارتقاء کیفیت امر خدمات بهداشتی و درمانی به پرسنل و نیروهای مجتمع مس و عامه مردم کار خود را آغاز کرد؛ افزود: این شرکت با مشارکت شرکت افق مس و مشارکت بخش خصوصی درمانگاه دندانپزشکی حکیم مس را راه اندازی کرد.

 وی با اشاره به صرف اعتبار بالغ بر 5 میلیارد تومان برای احداث این درمانگاه، تصریح کرد: مجهزترین درمانگاه دندانپزشکی استان کرمان در طی 10 ماه در رفسنجان به بهره برداری رسید.

 متین خدمات و امکانات این درمانگاه را شامل 5 یونیت پیشرفته دندانپزشکی، 2 بخش رادیولوژی، اتاق استریل، بخش دندانپزشکی عمومی و تخصصی کودکان وناهنجاری های فک و ... عنوان کرد./شبستان

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا