یزدفردا"باراک اوباما بزرگترین اشتباه دوران ریاست جمهوری خود در حوزه‌ی سیاست خارجی را بی‌برنامگی پس از تغییر رژیم در لیبی دانست. 

 
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با شبکه‌ی خبری پی.بی.اس اظهار کرد، آمریکا نباید در دوران پس از قذافی روی دیگر اعضای ائتلاف حساب می‌کرد. 
 
وی خاطر نشان کرد:‌ در حوزه‌ی سیاست خارجی پیش از این نیز گفته‌ام که ما تصمیم گرفتیم به عنوان بخشی از یک ائتلاف بزرگتر در لیبی ورود پیدا کنیم تا اطمینان حاصل شود که قذافی نمی‌تواند فرایند کشتار مردم را ادامه دهد. 
 
اوباما اضافه کرد: ما موفق شدیم و جان صدها هزار تن را نجات دادیم اما من حساب بیش از اندازه‌ای روی سایر کشورها در خصوص ایجاد ثبات و حمایت از تشکیل دولت در لیبی باز کردم و اکنون در این کشور نوعی آشوب وجود دارد. 
 
رئیس‌جمهوری آمریکا از انگلیس و سایر کشورهای اروپایی به خاطر وضعیتی که اکنون در لیبی به وجود آمده است، انتقاد کرد. 
 
وی تصریح کرد: باید به شما بگویم که من هر روز اشتباهاتی مرتکب می‌شوم. خوشبختانه اغلب این اشتباهات چندان بزرگ نیستند. در اغلب موارد شما از خرد خود استفاده می‌کنید زیرا با احتمالات طرف حساب هستید و در عین حال پاسخ کامل را نمی‌دانید. اگر مساله‌ای آسان باشد، مسلما به میز من ارجاع داده نمی‌شود. 

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا