یزدفردا"قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه اروپا کاهش پیدا کرده است و این کاهش به علاوه کاهشی که شب گذشته در قیمت نفت در بازار به وجود آمده نشان دهنده این است که بازیگران بازار به نشست سران اوپک که فردا در پایتخت اتریش برگزار می‌شود چشم دوخته‌اند.


به گزارش ایسنا، وزاری کشورهای تولیدکننده نفت عضو اوپک در حالی قرار است فردا در وین گرد هم آیند که نشانی از وجود احتمال توافق برای تعیین سقف تولید و یا توقف آن وجود ندارد.

نفت برنت در بازار نفت لندن برای تحویل در ماه آگوست 49.33 دلار قیمت‌گذاری شد که این میزان 56 سنت یعنی حدود 1.12 درصد کمتر کاهش را نشان می‌دهد.

روز گذشته نیز هر بشکه نفت برنت در بازار نفت لندن با کاهش 47 سنتی یعنی در حدود 0.93 درصد مواجه بود که این کاهش در اثر افزایش عرضه نفت خام از سوی تولید کنندگان خاور میانه اتفاق افتاد.

بر اساس تازه‌ترین گزارشات، عراق می‌خواهد در ماه ژوئن پنج میلیون بشکه نفت بیشتر صادر کند. عربستان سعودی، کویت، ایران و امارات نیز برنامه‌هایی برای افزایش تولید و عرضه نفت خام طی سال جاری میلادی دارند.

پنجشنبه گذشته قیمت نفت برنت در پی کاهش اشباع در بازار به دلیل اختلالات پیش‌بینی نشده در تولید نفت خام در برخی کشورها، به بالاترین سطح خود در هشت ماه گذشته، یعنی 50.96 دلار رسید.

قمت نفت برنت از بشکه‌ای 30 دلار در اواسط ماه فوریه تا کنون با ردی 85 درصدی مواجه بوده است.

بازیگران بازار نفت حالا منتظر گزارش های آمریکا از ذخایر نفت خام این کشور و وضعیت پالایشگاه‌ ها هستند. گزارش دولت آمریکا حاکی از کاهش 2.7 میلیون بشکه‌ای ذخایر این کشور در هفته منتهی به 27 می است.

تعداد دکل‌های نفتی اینن کشور نیز با کاهش دو دکل طبق آخرین گزارش به 3116 دکل رسیده است.
  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا