یزدفردا:هم‌اکنون به ما گفته‌اند که پرونده به دادگاه قضایی رسیده و متخلفان و شلیک‌کنندگان بازداشت شده‌اند اما بواقع ما هنوز در شوک مرگ 2 کارگربه نام‌های مهدی احمدپور و محمدعلی منجمیان هستیم که بی‌گناه کشته و چهار نفر هم مجروح شده‌اند.

اختلاف ملکی بین اهالی منطقه بیشه‌کلا مازندران و پایگاه هوایی ارتش که منجر به تیراندازی و مرگ دو کارگر شد با شناسایی ضاربان و بازداشت آنها وارد مرحله تازه‌ای از تحقیقات شد. این حادثه که صبح شنبه 19 مرداد در منطقه محمودآباد مازندران رخ داد بازتاب زیادی داشت و اخبار ضد و نقیضی نیز در این باره منتشر شد. هرکسی روایتی از ماجرا داشت برخی آن را سیاسی خواندند و بعضی هم زمین خواری اما ماجرا مربوط به حکمی بود که نشان می‌داد زمین تصرف شده از سوی نیروی هوایی باید به مالک بازگردانده می‌شد.

اصغر حسین‌زاده وکیل مالک زمین در گفت‌و‌گو با «ایران» در خصوص جزئیات این ماجرا عنوان کرد: ماجرای این تنش میان نیروی هوایی ارتش و موکلم به اوایل دهه 90 برمی گردد زمانی که قطعه زمینی به مساحت 25 هکتار مربوط به موکلم برای ساخت مسکن مهر اختصاص پیدا کرد. حتی مراسم کلنگ زنی آن در تالار نیروی هوایی برگزار شد و در آن زمان هیچ مشکلی وجود نداشت. اما بعد از مدتی نیروی هوایی عنوان کرد که ضلع شمالی این زمین حریم فرودگاه نیروی هوایی را نقض می‌کند و ما باید از ساخت آپارتمان خودداری کنیم. در جریان این ادعا نیروی هوایی از طریق کمیسیون ماده 99 شکایتی را مطرح کرد و دادگاه هم رأی را به نفع نیروی هوایی صادر کرد. پس از آن ما شکایتی را در قبال حکم صادره به دیوان بردیم و شعبه 7 دیوانعالی کشور حکم را نقض و عنوان کرد که فرودگاهی در آن محدوده وجود ندارد که ساخت ساختمان باعث نقض حریم فرودگاه شود. این دعوای حقوقی ادامه داشت تا در نهایت دادگاه حکم اولیه را نقض و ادعای نیروی هوایی را بی‌اساس خواند و اعلام کرد که ساخت و ساز در محدوده اعلام شده با احکام قضایی درست است.

این وکیل تصریح کرد: بعد از مدتی نیروی هوایی عنوان کرد که ما بخشی از زمین آنها را تصرف کرده‌ایم و دوباره از موکل من به‌خاطر این موضوع شکایت کرد. دادگاه پس از رؤیت مدارک و مستندات و تحقیقات تکمیلی در حکمی اعلام کرد که موکل بنده 425 متر از زمین نیروی هوایی را تصرف کرده و نیروی هوایی هم 5 هزار و ششصد متر از زمین موکلم را تصرف کرده است.وی عنوان کرد: روز چهارشنبه 16 مردادماه قرار شد در ابتدا حکم 425 متر زمین متعلق به نیروی هوایی اجرا شود که بخش زیادی از آن اجرا شد. اما در 70 متر باقی مانده زمین ویلایی ساخته شده بود که به یکی از بازنشستگان نیروی هوایی تعلق داشت و براساس قانون باید به صاحب ملک ابلاغیه داده می‌شد تا ویلا را تخلیه کند بنابراین تصاحب 70 متر باقی مانده به روز دیگری موکول شد. در ادامه اجرای حکم مقرر شد تا 5 هزا