به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل هواشناسی استان تهران، در این اطلاعیه آمده است: سامانه بارشی از بعدازظهر یکشنبه وارد استان شده و تا روز سه شنبه در بعضی ساعات بارش باران و وزش باد، گاهی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

اطلاعیه ادامه یافت: همچنین ارتفاعات مه آلود همراه با بارش باران و برف خواهد بود از این رو توصیه می‌شود به دلیل لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید جهت عبور از جاده‌های کوهستانی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

براساس بررسی و تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی، آسمان این استان طی دو روز آینده کمی ابری بتدریج افزایش ابر و در برخی ساعات بویژه عصر و شب شرایط برای بارش‌های رگباری و رعد و برق (بخصوص در ارتفاعات و بخش‌های شمالی استان بارش برف) و تندباد موقتی مهیاست.

بر اساس این گزارش، از روز یکشنبه به تدریج سامانه بارشی فعالی استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

کمینه و بیشینه دمای هوای پایتخت در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه به ترتیب (9 و 16)، (10 و 17) و (11 و 15) درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.

ایستگاه‌های فرودگاه امام خمینی(ره) و ورامین هر دو با 17 درجه و فیروزکوه-امین آباد و آبعلی هر دو با منفی شش درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان طی 24 ساعت گذشته بوده‌اند.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا