یزدفردا:برنده جایزه بهترین بازیگر زن اسکار برای فیلم «اتاق» در پشت صحنه اسکار درباره این صحبت کرد که چطور یک تجربه حرفه‌ای تحقیرکننده توانست اعتماد به نفس او را تقویت کند.
برنده جایزه بهترین بازیگر زن اسکار برای فیلم «اتاق» در پشت صحنه اسکار درباره این صحبت کرد که چطور یک تجربه حرفه‌ای تحقیرکننده توانست اعتماد به نفس او را تقویت کند. 
 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، بری لارسون بامداد دوشنبه به بالاترین افتخار مسیر حرفه‌ای کاری خود دست پیدا کرد و به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم «اتاق» برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شد. حالا این بازیگر ۲۶ ساله به خاطر این پیروزی و همچنین ایفای نقش زن اول فیلم «کونگ: جزیره جمجمه» مقابل تام هیدلستون و ساموئل ال. جکسون یکی از محبوب‌ترین‌های هالیوود است. 
 
به فاصله کمی بعد از پیروزی‌اش در اسکار، از او پرسیدند آهنگ محبوبش چیست و او هم از «عاشق زندگی‌ام هستم» گروه Phases نام برد و گفت: «خیلی آسان است!». اما لارسون یادی از لحظه‌ای غمگین‌تر در زندگی‌اش هم کرد و از وقتی گفت که در تقلا با چیزی بود که از دید خودش، تبعیض جنسیتی در صنعت فیلم است. 
 
او گفت: خیلی مواقع پیش آمد که من برای امتحان بازیگری می‌رفتم و مسئولان انتخاب بازیگر می‌گفتند، خیلی خوب است،‌ واقعا کاری که می‌کنی را دوست داریم اما دوست داریم بروی شلوار جین و کفش پاشنه‌بلند بپوشی و برگردی. این لحظه‌ها همیشه لحظه‌های سختی بودند چون تنها دلیلی که من بخواهم بروم شلوار جین و کفش پاشنه بلند بپوشم این است که شما بخواهید یک فانتزی خلق کنید و می‌خواهید لحظه‌ای داشته باشید که بتوانید آن را رد کنید. من شخصا همیشه آن لحظه را رد کردم. آن‌ها از من می‌خواستند جذاب باشم اما شلوار جین و کفش پاشنه بلند به من احساس جذاب بودن نمی‌دهند. احساس ناراحت بودن می‌دهند. 
 
لارسون گفت از این تجربه درس گرفت و توضیح داد که چطور این مساله باعث شد بفهمد برای اعتماد به نفس داشتن و قوی بودن چه چیزی لازم است. او اضافه کرد: هر بار که موقعیتی داشتم که باید تصمیم می‌گرفتم این مدل لباس‌ها را بپوشم یا نپوشم، این تصمیم‌گیری برای من به لحظه‌های بزرگی از اعتماد به نفس تبدیل شدند. 
 
این بازیگر تازه‌برنده اسکار می‌گوید ماموریتش ایفای نقش زنان پیچیده است، «زنانی که درون من قرار دارند.» 
 
علاوه بر «کونگ: جزیره جمجمه»، لارسون کنار کیلین مورفی و آرمی همر در فیلم اکشن تریلر «آتش آزاد» ساخته بن ویتلی و در فیلم موزیکال «Basmati Blues» هم نقش دارد. 
 
از سوی دیگر یکی از تنها ستارگان آمریکایی-آسیایی لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا گفت از دست انداختن آسیایی‌ها در اسکار خسته شده است. 
 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از درپ، کریس راک در مراسم اسکار از آفریقایی-آمریکایی‌ها حمایت کرد، اما چند جوک گستاخانه هم درباره آسیایی‌ها گفت که باعث ناراحت شدن خیلی‌ها شد. یکی از این افراد جرمی لین ستاره ان‌بی‌ای (لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا) است که پاسخ مثبتی نسبت به حرف‌های راک نداشت. 
 
این بازیکن تیم شارلوت هورنتس روز دوشنبه برای ۱.۵۱ میلیون فالوئر خود در توییتر نوشت: واقعا کی این مساله تغییر می‌کند؟! خسته شدم از این که دست انداختن آسیایی‌ها در اسکار «باحال» و «خوب» محسوب می‌شود. 
 
طی بخش بحث‌برانگیز پر از ستاره جوایز اسکار، راک سه کودک آسیایی vh که چند کیف به دست داشتند روی صحنه آورد و آن‌ها را در قالب چند «بانک‌دار» معرفی کرد. راک اضافه کرد: آن‌ها متعهدترین، دقیق‌ترین و سخت‌کوش‌ترین نمایندگان‌شان را برای ما فرستادند. لطفا به مینگ زو، بائو لینگ و دیوید ماسکوویتز خوش‌آمد بگویید. اگر کسی از این جوک عصبانی شده، فقط درباره‌اش روی گوشی‌تان که آن را هم همین کودکان ساختند توییت کنید. 
 
و آن‌ها هم توییت کردند. کانستنس وو، ستاره سریال «تازه از راه رسید» شبکه ای‌بی‌سی نوشت: اینکه چند بچه کوچک را روی صحنه نشان دهید تا فقط موضوع یک جوک نژادپرستانه باشند، تقلیل‌دهنده و زشت است. این در تناقض با پیشرفت است. 
 
هری شوم جونیور، ستاره سابق سریال «Glee» هم به او ملحق شد و این حرکت راک را یک «جوک تنبل و غیرخلاقانه بعد از یک مونولوگ فوق‌العاده» خواند. 
 
لین ۲۷ ساله یکی از تنها آسیایی-آمریکایی‌های تاریخ لیگ ان‌بی‌ای و اولین آمریکایی با اصلیت چینی یا تایوانی است که در این لیگ بازی می‌کند. او که از دانشگاه هاروارد فارغ‌التحصیل شده تا به حال برای تیم‌های گلدن استیت واریورز، نیویورک نیکس، هیوستون راکتس، ال‌‌ای لیکرز و حالا هم هورنتس بازی کرده است. 
  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا