از نخستین بار که تلفنش زنگ خورد و دختر خاله‌اش درباره چال‌های روی گونه‌اش پرس و جو کرد، خیلی نمی‌گذرد. می‌خواست بداند چقدر برای درست کردن چال‌های روی صورتش هزینه کرده و پیش کدام دکتر رفته است. مهتاب که کلی از این سؤال تعجب کرده بود با خنده توضیح داد از وقتی به دنیا آمده این چال‌ها را روی صورت دارد. یک جورایی طبیعی و ژنتیکی.


چند هفته بعد اما مهتاب فهمید که دخترخاله بی‌خیال نشده و با هزینه دو میلیون تومانی روی صورتش چاله‌هایی کنده بیا و ببین! نه فقط روی گونه‌اش که حتی روی چانه‌اش. حالا او هم درست مثل مهتاب وقتی می‌خندد روی گونه‌هایش دو چال کوچک ظاهر می‌شود. البته با یک فرورفتگی اضافه در چانه.

این روزها یکسره به جراحی‌های زیبایی صورت و بدن موارد جدیدی اضافه می‌شود؛ اوایل بیشتر عمل جراحی بینی بود و گونه. این روزها اما عمل تغییر فرم گوش، جراحی پلک، چال گونه، بالا بردن ابرو، تغییر فرم فک، لب، جراحی غبغب و تغییر فرم بدن، پیکرتراشی و هزار عمل عجیب و غریب دیگر. عمل برداشتن چربی‌های اضافه بدن برای لاغری هم که حسابی روی بورس است.

مهتاب برایم تعریف می‌کند، این چندمین عمل زیبایی است که دختر خاله‌اش روی صورت وبدنش انجام می‌دهد، اول جراحی بینی، بعد کاشت گونه و حالا چال گونه و زنخدان و البته تغییر فرم پاها. او از زیبایی پاهایش راضی نبود و فرمش را تغییر داد.

دخترخاله مهتاب خودش تمایل به مصاحبه ندارد اما مهتاب برایم می‌گوید هر از چند گاهی دخترخاله‌اش هوایی می‌شود، عمل جراحی تازه‌ای روی بدن و صورتش انجام دهد. بعد از هر عمل جراحی هم معمولاً پشیمانی به جانش می‌افتد و دلش می‌خواهد آنچه را که با بدنش کرده به حالت اول برگرداند. آخرینش همین عمل چال‌های روی گونه که بعد از گذشت چند ماه از جراحی پشیمان شد اما دکترش به او اعلام کرد که برداشتن این چال‌ها چندان آسان نیست. حالا دخترخاله از این دکتر به آن دکتر می‌رود تا چال‌ها را دوباره پر کند.

سیما 23 ساله هم چند وقتی هست گونه‌اش را عمل کرده، گونه‌هایش برآمده و رو به بالاست: «خیلی‌ها بعد از عمل جراحی گونه‌ام از زیبایی‌ام تعریف کردند، گفتند خیلی این مدل به تو می‌آید بعضی هم وقتی من را دیدند گفتند شبیه سنجاب شده‌ای. باورت میشه! توی چشمهایم نگاه کردند و گفتند به سنجاب شبیه شده‌ای. اما خودم گونه‌هایم را دوست دارم. نمی‌دانم چرا بعضی‌ها دائم بعد از عمل زیبایی صورت دیگران اظهار نظر می‌کنند. این بدن برای خودم است. اگر عمل زیبایی حالم را بهتر می‌کند، چرا نباید آن را انجام بدهم.»

تبلیغات پر فریب، پنجه طلاها و عکس‌های قبل و بعد از عمل

حمید 28 ساله سه بار بی