تاریخ انتشار: 1393/06/07/«بازی جدید بابک زنجانی» به روایت یک نماینده

یک عضو کمیته تحقیق و تفحص مجلس در پرونده میلیاردر مشهور گفت: فردی که ادعا کرده بود قصد پرداخت بدهی بابک زنجانی را دارد با هماهنگی شخص او و به منظور انحراف در پرونده این پیشنهاد را داده بود.
download بابک زنجانی

به گزارش واحد تامین خبر یزدفردا: ، امیرعباس سلطانی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با انتخاب تصریح کرد: اتفاق خاصی در پرونده زنجانی نیفتاده و با هیچ پیشرفتی در این مورد مواجه نبوده‌ایم.

نماینده مردم بروجن در مجلس با بیان اینکه زنجانی با خیال راحت همه را به بازی گرفته است، گفت: 90 درصد اموال این آقا در ترکیه، تاجیکستان و سایر کشورهاست و جایش امن است. تنها چند درصد اموال زنجانی در ایران است که متاسفانه هرکدام چندین صاحب دارد و بلاتکلیف است.

سلطانی تصریح کرد: در این میان، تنها دولت و ملت هستند که به خاطر عدم دریافت پول خود ضرر می‌کنند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه زنجانی هر روز یک بازی جدید در می‌آورد، گفت: سه هفته پیش فردی ادعا کرد که می‌خواهد بدهی‌ها را پرداخت کند اما مشخص شد که این یک بازی است که با هماهنگی شخص زنجانی انجام گرفته است.

وی افزود: اینها به دنبال ایجاد حاشیه و منحرف و خارج کردن پرونده از مسیر اصلی خود بودند.

سلطانی با بیان اینکه بابک زنجانی احساس خطر نمی‌کند و به او سخت نمی‌گذرد، درباره رضا ضراب و ارتباطش با بابک زنجانی نیز گفت: زنجانی و دوستانش یک تیم هستند. رضا ضراب در دادگاه گفته است که مدیر تحت فرمان زنجانی بوده و هیچ اختیاری نداشته است.

تاریخ انتشار: 1393/05/19/یک ایرانی خارج‌نشین ضامن بابک زنجانی شد؟
به گفته خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران، یک ایرانی مستقر در خارج از کشور، پذیرفته است تمام بدهی بابک زنجانی به دولت را پرداخت کند.
download بابک زنجانی

به گزارش واحد تامین خبر یزدفردا: ، حمید حسینی در گفت‌وگو با «اقتصادنیوز» با بیان اینکه فردی که مدعی است بدهی بابک زنجانی را پرداخت می‌کند اصرار دارد نامش فاش نشود، اظهار کرد: این فرد ادعا می‌کند که نامه رسمی به بانک مرکزی زده است تا ضمانت‌نامه بانکی برای پرداخت بدهی‌های بابک زنجانی ارائه کند.

وی ادامه داد: این بحث در جریان است و قرار شده که در روزهای آینده حرف‌های این فرد بررسی شود که چقدر جدی و عملیاتی است.

حسینی با بیان اینکه مدیران بانکی اعلام کرده‌اند اینکه کسی پیدا شده و مدعی پرداخت بدهی بابک زنجانی شده، دور از عقل نیست، خاطرنشان کرد: بنا بر اظهارات این فرد، بابک زنجانی به دولت ایران در شرایط تحریم کمک زیادی کرده است و الان نباید او را تنها گذاشت.

خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر اینکه این موضوع در حال پیگیری است و تا هشت روز آینده صحت آن مشخص می‌شود، تصریح کرد: همچنین در هفته آینده مشخص می‌شود که این فرد در صورت صحت ادعا چه میزان از بدهی بابک زنجانی را پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: گفته‌اند این فرد قرار است به اندازه کل بدهی بابک زنجانی به شرکت نفت ضمانت بانکی ارائه کند.

به گفته حسینی، مجموع بدهی‌های بابک زنجانی دو میلیارد و 100 میلیون یورو است که وی پیش از این با خرید دو قطعه نفتی برای شرکت پترو پارس معادل 600 تا 700 میلیون یورو آن را پرداخت کرده است.

خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه ظرف هفته آینده نتایج این موضوع اعلام می‌شود، افزود: برای بررسی این موضوع قرار است هیاتی با حضور نمایندگان مقامات عالی به کشور امارات اعزام و با این فرد وارد مذاکره شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه اگر این بدهی پرداخت شود همه ذی‌نفعان از آن بهره‌مند می‌شوند، گفت: با تایید صحت ادعای این فرد همه از این معرکه نجات پیدا می‌کنند.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا