معاون سیما گفت: سیدعلی ضیاء تا اطلاع ثانوی ممنوع التصویر شد و حق اجرا در رادیو، تلویزیون و سیمای استان‌ها را ندارد.

علی اصغر پورمحمدی درباره وضع سیدعلی ضیاء افزود: به دلیل اینکه کلیپی از این مجری در فضای مجازی منتشر شده که این مجری در این کلیپ به هواداران و سرمربی استقلال توهین کرده است همچنین آن مجلس از لحاظ شرعی مشکل داشته و مختلط بوده و آن مجری حرکات نامتعارفی انجام داده، علی ضیاء تا اطلاع ثانوی ممنوع التصویر است.

علی ضیا ممنوع التصویر شد

وی گفت: باید پرونده این مجری در ادارات مربوط به مجریان در سازمان صدا و سیما بررسی و تصمیم مورد  نظر در مورد او گرفته شود ولی تا زمان اعلام نتیجه این مجری ممنوع التصویر است و باید منتظر ماند و دید رأی امور رسیدگی به تخلفات مجریان چه می  شود .

علی اصغر پورمحمدی گفت: سیدعلی ضیاء اجازه اجرا در رادیو، تلویزیون و سیمای استان‌ها را در کل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ندارد.

چند روز پیش کلیپی  از سید علی ضیاء منتشر شد که این مجری در آن، پس از اینکه  تیم محبوبش گلی را به ثمر رساند به سرمربی تیم استقلال توهین کرد و در کافه ای که مختلط بود حرکات نامتعارفی انجام داد.

 

ماجرای توهین علی ضیا به مظلومی

مظلومی: مجری گری را از علی ضیا بگیرید

پرویز مظلومی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل فولاد خوزستان در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور اظهار داشت: من از شما (خبرنگاران) تشکر می‌کنم که دربی را به خوبی پوشش دادید. از هواداران دو تیم و افرادی که دربی را برگزار کردند نیز تشکر می‌کنم. خوشحالم که دربی خوبی را پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: برای بازی با فولاد فرصت اندکی داشتیم. خدا را شکر که خدا نعمت الهی را به ما داد، ولی تمرین آنچنانی نداشتیم. روز گذشته در سالن تمرین کرده و امروز هم زمین تمرین نداریم.

«بازی با فولاد خوزستان مرگ و زندگی است»، مظلومی با بیان این جمله تأکید کرد: اگر در جام حذفی حذف شویم معنایش مرگ است و اگر ببریم یعنی زندگی. نگاه نمی‌کنیم که فولاد کجای جدول قرار دارد و حق اشتباه نداریم، اشتباهاتی که در گذشته داشتیم نباید مقابل فولاد تکرار شود، چون فرصت جبران نداریم. امیدوارم با بازی خوب به مرحله بعد صعود کنیم، هدف ما قهرمانی جام حذفی و رسیدن به آسیاست. با همه احترام برای تیم فولاد خودمان را برای پیروزی آماده خواهیم کرد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص آخرین وضعیت کرار جاسم عنوان کرد: راجع به کرار و حتی دربی دیگر صحبت نمی‌کنم. ما برای بازی فردا به غیر از کرار همه را در اختیار داریم. بازیکنان شرایط خوبی دارند و آماده دیدار مقابل فولاد هستند، البته آنها از نتیجه دربی ناراحت هستند و ما سعی کردیم با صحبت کردن دربی را از سرشان خارج کرده و به فولاد فکر کنند و ان‌شاءالله با تمام وجود مقابل فولاد به میدان خواهیم رفت.

وی در واکنش به کلیپ پخش شده از علی ضیا مجری تلویزیون و توهینی که به او کرده بود، گفت: برای این موضوع متأسفم و نمی‌خواستم به آن بپردازم. او آدم‌های زیادی را واسطه کرده تا با من صحبت کند، اما هنوز تصمیمی در این زمینه نگرفته‌ام، به خاطر حفظ احترام جامعه فوتبال و پیشکسوتان باید برخورد صورت بگیرد. نه تنها با او بلکه با کسانی که در این کلیپ حضور داشتند، باید برخورد شود.

مظلومی خاطرنشان کرد: آدمی نیستم که از حقم بگذرم، شاید از حق خودم بگذرم ولی از حق هواداران استقلال نمی‌گذرم، چون آنها بسیار ناراحت هستند. از هواداران استقلال می‌خواهم که به طرف مقابل پیامی ندهند، چون در شأن آنها نیست که مثل خود آقایان برخورد کنند. من از این نوع شعارها ناراحت نمی‌شوم و به این چیزها عادت دارم، اما ناراحتیم این است که این کار در ماه محرم صورت گرفته است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: هر کسی حق دارد در حریم خصوصی خود شادی کند، اما حق توهین ندارند. این آقا آدم‌های زیادی را واسطه کرده و قرار است امشب با یکی از بزرگان فوتبال به دیدار ما بیاید، اما از حق قانونی خودم نمی‌گذرم. تریبون را باید از این شخص و دو سه هنرمندی که در این کلیپ حضور داشتند بگیرند، آدم‌هایی که فرهنگ ندارند و اگر صداوسیما حرف ما را می‌شنود باید تریبون را از این افراد بگیرد. من پیگیر این مسئله خواهم بود.

وی در خصوص اظهارات کارلوس کی‌روش در رابطه با عدم دعوت مهدی رحمتی به تیم ملی گفت: راجع به کی‌روش صحبت نمی‌کنم رحمتی دروازه‌بان بزرگی است و از این صحبت‌ها غمگین نمی‌شود، متاسفانه صحبت‌هایی مطرح می‌شود که به نوعی توهین به جامعه فوتبال است، وقتی کسی برخورد نمی‌کند چرا باید من حرف بزنم.

مظلومی ادامه داد: وقتی سرمربی تیم ملی به همه حمله می‌کند، نیازی نیست من حرف بزنم اما این موضوع را باید بگویم که همه شاهد هستند بهترین دروازه‌بان حال حاضر فوتبال ایران مهدی رحمتی است و اینکه چرا دعوت نمی‌شود را نمی‌دانم. کی‌روش باید تمرکزش را روی تیم ملی و بازی‌های سخت مقابل گوام و ترکمنستان بگذارد! کی‌روش تمرکزش را روی تیم ملی بگذارد تا بتوانیم به جام جهانی صعود کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه گفته می‌شود وحید طالب‌لو فردا درون دروازه‌ قرار می‌گیرد، گفت: من نه به کسی قولی دادم و نه کسی می‌داند فردا فیکس است یا نه، اگر بازیکنی مصدوم باشد براساس آن ترکیب می‌چینم.

وی با اشاره به انتقاداتی که از او درباره تعویض‌هایش در دربی 81 می‌شود، گفت: همه می‌گویند تعویض‌های من بد بود اما من بهترین تعویض‌ها را کردم. گاهی وقت‌ها تعویض‌ها مانند بازی با سپاهان جواب می‌دهد و برخی مواقع جواب  نمی‌دهد. در دربی هم تعویض‌ها جواب نداد. من تعویض‌ها را تنهایی انجام نمی‌دهم و با همفکری دستیارانم این کار انجام می‌شود. آن لحظه بهترین تصمیم را گرفتیم اما مثل بازی با سپاهان اتفاق نیفتاد.

مظلومی درباره اینکه باشگاه استقلال در واکنش به صحبت‌های کی‌روش علیه مهدی رحمتی بیانیه‌ای صادر کرد که در صورت عدم عذرخواهی سرمربی تیم ملی به او بازیکن نخواهند داد، اظهار داشت: من چیزی درباره بیانیه نشنیده‌ام، اما بهتر است کی‌روش فکرش روی تیم ملی باشد. او پولش را می‌گیرد و یاد گرفته که به همه توهین کند.

 

 پرویز مظلومی: علی ضیا ممنوع التصویر شده است+ تایید معاون سیما

 پرویز مظلومی که در کنفرانس مطبوعاتی امروزش از مدیران صداوسیما درخواست کرده بود علی ضیا را اخراج کنند، حالا از ممنوع التصویر شدن این مجری خبر می دهد.


http://yazdfarda.com/media/news_gal/file_109455.jpeg 

علی ضیا و پرویز مظلومی

پرویز مظلومی در کنفرانس خبری پیش از بازی جام حذفی تیمش حاضر شد.
او به خبرنگاران گفت: «از فرهنگ موجود در دربی که همه رعایت کردند بسیار متشکرم. یکی از بهترین دربی های سال‌های اخیر بود. در روزهای اخیر هوا بارانی بود و تمرین چندانی نداشتیم.»
وی در مورد فیلم منتشر شده از علی ضیا مجری تلویزیون، گفت: «برای این موضوع واقعا متاسفم، این‌ها آدم‌هایی هستند که حرمت و احترام هیچ چیز را نگه نمی‌دارند. در این دو روز گذشته بارها مادر و خواهر ایشان با بنده تماس گرفته و به خاطر این اتفاق از من عذرخواهی کردند. واقعا متاسفم ایشان به همراه چند هنرمند دیگر، در این شب‌های عزیز، چنین رفتاری را از خودش نشان می‌دهد. بنده از طریق مراجع قضائی این موضوع را پیگیری می‌کنم و امیدوارم صداوسیما هم این فرد را از تلویزیون بیرون کرده و آنتن را در اختیارشان قرار ندهند. ایشان قرار است امشب پیش من آمده و از من عذرخواهی کند اما عذرخواهی فایده‌ای نداشته و رفتار بدش در ماه محرم را توجیه نمی‌کند. بنده حتما این مساله را پیگیری خواهم کرد.»

مظلومی:از دفتر مدیریت شبکه 3 با من تماس گرفتند و گفتند که ایشان ممنوع التصویر شده اند.

 حالا پرویز مظلومی خبر از ممنوع التصویر شدن علی ضیا می دهد.

مظلومی می گوید: «الان از دفتر مدیریت شبکه 3 با من تماس گرفتند و گفتند که ایشان ممنوع التصویر شده اند. من تشکر می کنم از دوست خوبم آقای پور محمدی که خیلی سریع واکنش نشان دادند.»
سرمربی استقلال ادامه می دهد: «راستش من به دنبال منافع شحصی در این مسئله نیستم. من خودم ایشان را بخشیدم اما هواداران اصرار دارند که این ماجرا پیگیری شود چون توهین به استقلال است. اصلا هم به شخص آقای ضیا مربوط نیست. دو نفر دیگری هم که در فیلم هستند و قبلا هم در تلویزیون حرف های تندی را علیه هواداران استقلال زده بودند باید پاسخگو باشند.»

از سوی دیگر به گزارش کانال تلگرام کافه سینما، علی اصغر پورمحمدی در مصاحبه با خبرگزاری صدا وسیما درباره وضع سیدعلی ضیاء افزود: به دلیل اینکه کلیپی از این مجری در فضای مجازی منتشر شده که این مجری در این کلیپ به هواداران و سرمربی استقلال توهین کرده است همچنین آن مجلس از لحاظ شرعی مشکل داشته و مختلط بوده و آن مجری حرکات نامتعارفی انجام داده، علی ضیاء تا اطلاع ثانوی ممنوع التصویر است.

پیام علی ضیاء پس از ممنوع التصویری اش

علی ضیاء مجری تلویزیون ایران پس از انتشار خبر ممنوع التصویری اش عکسی از خودش را در کنار پرویز مظلومی سرمربی تیم استقلال منتشر کرد.

او در کنار عکس دیدارش با مظلومی این بیت حافظ را هم به اشتراک گذاشته است: «درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد / نهال دشمنی برکن که رنج بی‌شمار آرد»

ضیاء پس از انتشار فیلمی که در آن به سرمربی استقلال توهین کرده تا اطلاع ثانوی ممنوع التصویر شده است.

 http://yazdfarda.com/media/news_gal/file_109453.jpeg

آشتی کردن علی ضیا و پرویز مظلومی

واکنش مظلومی به ممنوع التصویر شدن ضیا

 بعد از وساطت حبیب کاشانی، پرویز مظلومی عذرخواهی علی ضیاء را قبول کرد و باهم آشتی کردند.

حبیب کاشانی امشب با حضور در اردوی استقلال، علی‌ضیاء و پرویز مظلومی را آشتی داد.

علی ضیاء با دست گل به اردوی آبی‌ها رفت و با عذرخواهی از پرویز مظلومی دل مربی آبی‌ها را به دست آورد.

مظلومی هم بعد از آشتی با علی ضیاء گفت: من علی را بخشیدم و امیدوارم هواداران استقلال هم او را ببخشند.البته در مورد ممنوع‌التصویر شدن علی من بی تقصیر هستم و این تصمیمی است که مسئولان صدا و سیما گرفته‌اند و باید از کانال صداو سیما این موضوع پیگری شود.

وی در پایان گفت: علی ضیاء جوان است و بیش از حد احساسی شده و نتوانسته خودش را کنترل کند.

 

بی

سید علی ضیا متولد 1364 در کاشان است.او کارشناسی مکانیک طراحی جامدات از دانشگاه آزاد واحد کاشان دارد.

سيد حسين ضيا پدر علی متولد سال 1333در كاشان و شغل آزاد دارد و شهره احديت متولد يال 1340 در كاشان و ويراستار ادبي كه كتابي به نام سيامو از ايشان چاپ شده مادر علي ضياست.

اين دو در سال 1358با هم ازدواج كردند كه ثمره ي آن يك دختر به نام شيما و يك پسر به نام علي است.

خانواده ي ضيا سالهاست كه در كاشان زندگي مي كنند و از خانواده هاي با اصالت اين شهر محسوب ميشوند.آنها به واسطه ي رفت و آمد زيادي كه علي به تهران دارد به فكر مهاجرت به تهران افتاده اند تا اينطوري به علي نزديك تر باشند.

 مدارج علمی سید علی ضیا:

 1ـ برگزیده جشنواره خوارزمی با طرح موتور نیم دوار با قابلیت کارکرد با انواع سوخت بدون کاهش توان

 2ـ کسب رتبه اول استانی ورتبه دوم کشوری در جشنواره خوارزمی

 3ـ دارای گواهینامه پذیرش علمی اختراع از سوی هئیت علمی ومعاونت آموزشی دانشگاه آزاد کاشان

 4ـ عضو انجمن مخترعین کشور

چگونه وارد شدن سید علی ضیا به فضای صدا و سیما ار زبان خودش:

 من ابتدا از طریق نویسندگی وارد رادیو جوان شدم و یك آیتم طنز در برنامه كاملا جوانانه را خودم می‌نوشتم و با لهجه كاشانی می‌خواندم.

 بعد آقای زاهدی كه صدای مرا در برنامه آخرشه ـ كه در رادیو جوان پخش می‌شد ـ شنیدند با من تماس گرفتند و از من خواستند نریشن برنامه گزینه جوان را اجرا كنم.

 اما پس از پذیرفته شدن در تست گویندگی قرار شد اجرای برنامه شروع خوب را به عهده بگیرم، ولی به دلیل فضای علمی‌ای كه داشتم و اختراعی كه از من ثبت شده بود، اجرای برنامه گزینه جوان به من پیشنهاد شد و اولین برنامه‌ای بود كه به طور زنده از من روی آنتن رفت.

فیلم توهین علی ضیا

عذرخواهی رسمی ضیاء از مظلومی

عذرخواهی رسمی ضیاء از مظلومی

ممنوع التصویری علی ضیاء

 

خوش و بش ضیاء با آبی ها بعد آشتی کنان

عذرخواهی رسمی ضیاء از مظلومی

 

 


  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا