خبرگزاری رویترز دقایقی پس از سخنرانی امروز دوشنبه مقام رهبری با بازتاب سخنان ایشان، نوشت: عالی ترین مقام ایران از اظهارنظر قطعی درباره توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 که ماه گذشته به دست آمد خودداری کرده است. توافقی که باید پیش از اجرا شدن از سوی کنگره آمریکا به تصویب برسد.

به گزارش نامه نیوز این رسانه می نویسد: رهبر ایران در سخنانی در جمع اعضای اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی، عنوان داشتند: آنها فکر می کنند این توافق که هنوز روشن نیست در ایران و یا آمریکا تصویب خواهد شد یا نه، راه های ایران برای نفوذ آنها را باز خواهد کرد.

رهبر ایران تاکید کرد که ما این راه را بسته ایم و این راه قطعا در آینده نیز بسته خواهد ماند. ما اجازه نفوذ سیاسی و یا اقتصادی آمریکا در ایران را نخواهیم داد.

بسیاری از تحلیلگران احتمال رد توافق هسته ای از سوی رهبر ایران را پس از حمایت ایشان از حسن روحانی رئیس جمهوری این کشور برای پیشبرد مذاکرات را بسیار اندک عنوان می کنند، اما رهبر ایران بی اعتمادی عمیقی نسبت به امریکا دارد تا جایی که همچنان این کشور را شیطان بزرگ می خواند.

اگر توافق هسته ای اجرا شود، تحریم های بین المللی علیه ایران برداشته خواهد شد و بازارهای نزدیک به 80 میلیون نفر از مردم ایران را به روی سرمایه گذاران خارجی پس از سال ها انزوا باز خواهد

 
  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا