یزدفردا: وحید جعفری طراح صحنه سریال سیروس مقدم به کما رفت. تهیه کننده سریال نمایش‌خانگی «خواب زده» گفت: من هم اکنون در راه بیمارستان هستم اما دوستان پشت صحنه در بیمارستان مستقر هستند، قرار بود که وحید جعفری طراح صحنه را به بیمارستان دیگری منتقل کنیم اما پزشکان گفتند که بی فایده است.
 الهام غفوری تهیه‌کننده «خواب زده» ضمن تشریح جزییات آتش‌سوزی در محل تصویربرداری این سریال از به کما رفتن وحید جعفری طراح صحنه این پروژه خبر داد.

به گزارش یزدفردا به نقل از  مهر، الهام غفوری تهیه‌کننده سریال «خواب زده» به کارگردانی سیروس مقدم که برای شبکه نمایش خانگی در دست تولید است، ضمن تأیید خبر آتش‌سوزی در لوکیشن این مجموعه، درباره سوختگی وحید جعفری طراح صحنه این پروژه گفت: کار ما در آن لوکیشنی که وحید جعفری دچار سوختگی شد، تمام شده بود و همه عوامل به خانه‌های خود رفته بودند. آن لوکیشن باید برای فیلمبرداری بعدی آماده می‌شد.

وحید جعفری طراح صحنه "خواب زده ها"  به کارگردانی سیروس مقدم در به شدت دچار سوختگی شد

وی ادامه داد: همه گروه بیرون آمده بودند و نمی‌دانم چطور شده که وحید جعفری دوباره به لوکیشن بازگشته است اما ما احتمال می‌دهیم در آن لوکیشن گاز پیچیده و او دچار سوختگی شده است.

غفوری بیان کرد: وحید جعفری دچار سوختگی شدید شد و به‌تازگی به ما خبر دادند که او به کما رفته است. حال همه ما از این اتفاق ناگوار بسیار بد است چرا که او یک جوان خوب و همکار درجه یک بود.

این تهیه‌کننده در پایان اظهار کرد: پروژه متوقف شده و منتظر نتیجه پیگیری روند درمان او هستیم. کاش سوختگی او در حدی بود که ما می‌توانستیم کارهای درمان او را پیگیری کنیم.

گذری بر زندگی وحید جعفری؛ طراح صحنه

وحید جعفری دستیار صحنه سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار وحید جعفری می‌توان به فعالیت در سریال پایتخت ۳، سریال مدینه و سریال دیوار اشاره کرد.

به گزارش منظوم، وحید جعفری کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال ۱۳۹۰ در سریال سه پنج دو به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده به عنوان دستیار صحنه فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال پایتخت ۳، بیشتر نبود، اما تجربه خوبی برای وحید جعفری محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون علیرضا رستمی، کاظم کامور، آتیلا پسیانی و شهره لرستانی را تجربه کرد.

وحید جعفری در سال ۱۳۹۳ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید آثار مهمی حضور داشته است. او در این سال در ۲ سریال مهم تلویزیون حضور داشت و خود را به جامعه هنرمندان معرفی کرد. آثار مهم وحید جعفری در این سال، فعالیت در سریال مدینه به کارگردانی سیروس مقدم و فعالیت در سریال پایتخت ۳ به عنوان دستیار صحنه محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی وحید جعفری فعالیت در سریال پایتخت ۳ بوده است. وحید جعفری سال ۱۳۹۳ سریال پایتخت ۳ به عنوان دستیار صحنه فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای تلویزیون مطرح کند. وحید جعفری توانست با فعالیت در سریال پایتخت ۳ تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر محسن تنابنده، ریما رامین‌فر، علیرضا خمسه و احمد مهران‌فر توانست سطح کاری او را متحول کند.

وحید جعفری علاوه‌بر سریال پایتخت ۳، سال ۱۳۹۳ در سریال مدینه نیز فعالیت داشته است. وحید جعفری این‌بار با سیروس مقدم یعنی کارگردان سریال مدینه و هنرمندانی، چون پریوش نظریه، مهدی سلطانی، شبنم مقدمی و مهرداد صدیقیان همکاری داشت.

با اینکه وحید جعفری را بیشتر بعنوان دستیار صحنه می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. وحید جعفری علاوه‌بر دستیار صحنه به‌عنوان مدیر صحنه و طراح صحنه نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین اثر وحید جعفری در حرفه‌ی مدیر صحنه، سریال بچه‌های نسبتاً بد است. مهم‌ترین اثر وحید جعفری در حرفه‌ی طراح صحنه، فیلم آقای الف. است.

 

سریال خواب زده‌ها اولین تجربه سیروس مقدم و نعمت اله در ژانر وحشت

سریال «خواب زده» به تهیه کنندگی الهام غفوری مراحل تولید خود را سپری می کند و قصه آن توسط سعید نعمت الله در ژانر وحشت به نگارش در آمده است.

«خواب زده» بناست در سه فصل برای پخش در شبکه نمایش خانگی ساخته شود و علیرضا شجاع نوری، لادن مستوفی و ریحانه پارسا از جمله بازیگران اصلی این مجموعه هستند که جلوی دوربین مقدم رفته اند. یکی از عوامل صحنه این سریال نیز وحید جعفری بود. که در آتش سوزی به شدت آسیب دیده است.

خواب زده اولین سریال مقدم و نعمت اله در ژانر وحشت به شمار می‌رود‌ که اغلب بازیگران آن نیز از بازیگران سینمایی هستند.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا