رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان از اجرای طرح ملی"محله عاری از دخانیات" در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد / جواد کمال آبادی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان ، بااشاره به اجرای طرح ملی محله عاری از دخانیات در این شهرستان اظهار داشت:  این طرح به منظور آگاه سازی افراد جامعه از مضرات دخانیات اجرا شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان افزود: در این طرح اعضای کانون‌های دانش آموزی جمعیت هلال احمردر پارک شهر اردکان با اهداء گل و شیرینی به افراد سیگاری و توزیع بروشورها و سی‌دی‌های هشداردهنده درباره مضرات استعمال دخانیات از این افراد درخواست می‌کنند که سیگار نکشند.

رئیس جمعیت هلال احمر اردکان با اشاره به توزیع کتب آموزشی در راستای اجرای این طرح در این شهرستان گفت: در همین راستا کتاب محله عاری از دخانیات در کانون‌های دانش آموزی شهرستان‌های توزیع شده تا اعضای این کانون‌ها به سوالات چهارگزینه ای پاسخ دهند و در پایان به نفرات برگزیده جوایزی اهدا شود که این امر مشوقی برای مطالعه و آشنایی بیش از پیش اعضا با مسئله و مضرات دخانیات است.

جوادکمال آبادی تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده، هر شهرستان دو مدرسه را جهت اجرای این طرح از میان مدارس دارای کانون دانش آموزی هلال احمر انتخاب می‌کند و مقرر شده است طرح در همان محله‌ای که مدرسه در آنجا قرار دارد اجرا شود.


  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا