یزدفردا: استاندار یزد: به منظور رونق گردشگری، یزد ریل از آبانماه روی ریل می‌رود.

به گزارش یزدفردا: مهران فاطمی با اشاره به اینکه گردشگری از مهمترین ظرفیت‌های استان یزد برای درخشش در تراز جهانی است، گفت: یکی از سرفصل‌های اساسی در سند یزدنوین مساله حمل و نقل است که به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت‌های گردشگری، هم زمینی و ریلی و هوایی را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه تا پیش از دولت سیزدهم در استان یزد شرکت پروازی با نام ونشان یزد نداشتیم و درخواست همه فعالان بخش گردشگری بود، افزود: در شرایط تحریمی راه اندازی این شرکت بسیار سخت است و جزو کسب و کار‌هایی نیست که درآمد‌های آنچنانی داشته باشد.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران این بخش هم رغبت زیادی در این زمینه نداشتند، اما با پیگیری و مشارکت شرکت چادرملو و یکی از قوی‌ترین شرکت‌های پروازی کشور یک شرکت به نام یزد ایر و با نشان زیبای یزد با حجم سرمایه گذاری هزار میلیارد تومان تاسیس و همه مجوز‌های لازم در طی زمان گرفته شد.

فاطمی افزود: با توجه به اینکه عموم مردم نمی‌توانند از ظرفیت هواپیمایی استفاده کنند و استان یزد پنجره ریلی کشور است، به دنبال فراهم کردن شرکت حمل و نقل ریلی بار و مسافر هستیم.

وی گفت: شرکت حمل و نقل ریلی یزدریل به زودی راه اندازی خواهد شد و امیدواریم آبان ماه به بعد اولین رام قطار با نشان یزد ریل در مسیر قرار گیرد.

استاندار یزد اظهار داشت: با مشارکت یکی از شرکت‌های تعاونی استان به دنبال این هستیم تا یزدسیر یعنی شرکت حمل و نقل زمینی را نیز ساماندهی کنیم که هر سه زیرساخت همزمان با هم پیش رود و به رونق گردشگری کمک کند.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا