یزدفردا: مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد بر لزوم پایان یافتن کاداستر زراعی تا آخر امسال با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان تأکید کرد.

به گزارش یزدفردا: مهدی اقبال در جلسه بررسی عملکرد اجرای کاداستر کشاورزی با اشاره به تعهد این اداره کل مبنی بر اتمام کاداستر کشاورزی تا پایان سال افزود: با توجه به اتمام کاداستر ملی و در راستای تعیین تکلیف متر به متر زمین‌ها و جلوگیری از زمین خواری، کوه خواری، جنگل خواری و حتی موقوفه خواری و کاهش اختلافات کشاورزان باید این تعهد عملی شود.

وی از رشد قابل توجه کاداستر زراعی در این استان یاد کرد و افزود: خوشبختانه یزد در عمل به منویات رهبری در اجرای قانون جامع حدنگار و کاداستر اراضی ملی و زراعی و کشاورزی رتبه اول کشور را کسب کرده است.

عضو شورای قضایی استان یزد با بیان اینکه در حال حاضر در بخش‌های مختلف استان تیم‌هایی متشکل از بخش خصوصی و ثبت در حوزه کاداستر کشاورزی به صورت تمام وقت فعال است، تصریح کرد: این تیم‌ها در حال تهیه پرونده‌های اراضی کشاورزی در تمامی شهرستان‌ها هستند و باید ۳۰ درصد باقیمانده اراضی زراعی که کاداستر آن‌ها انجام نشده تا پایان سال به اتمام برسد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا