زبان دراز هفته نامه آيينه يزد

موضوع: درخواست رفتن مرخصی دسته جمعی تابستانه یا زدن ماسک ضدحرف
خدمت عالیجاهان و عالی‌جنابان و بانضمام اصحاب و زیردستان و وردستان
با تقدیم سلام خاضعانه و خستگانه- همانطورکه مستحضرید مدتی است از طلوع خورشید تا سحرگاهان، صدا و سیما خبرهایی به گوش می‌رساند که بند از بند می‌گسلد و اوقات شریف شیرین مردمان به تلخی مبدل می‌گردد. اخباری نظیر ترکتازی کرونا و آمار تصاعدی مرگ‌ومیر، افزایش نرخ سکه و ارز و طلا و گرانی اجناس از خوردنی و پوشیدنی و نوشیدنی تا قیمت ماشین و مسکن و… که گویا افسارش از دست مسوولان در رفته است. دنباله خبرها، احیاناً سخنرانی و مصاحبه بزرگان قوای سه‌گانه پخش می‌کند که ضمن محکوم کردن محتوای اخبار یاد شده بطور ضمنی پیرامون کشتن کرونایی و بالا کشیدن همه‌جانبه امور، همگی متفق‌القول توضیح داده و می‌گویند، باید با عوامل آن برخورد شود، باید تدابیری اندیشیده شود، باید کاری کرد که کرونا بیشتر مردم را نکشد و بازار بیشتر بالا نکشد.

وقتی باید و بشودهای روسا تمام شد نوبت به معاونان و سخنگویان می‌رسد که سخنان گهربار روسا و تصمیمات جدی همراه با عزم برخورد جدی‌تر و اشد مجازات جدی‌تر را تکرار کنند. اما کرونای پررو و عوامل گرانی بی‌چشم رو گویا گوش‌شان بدهکار نیست و برعکس برخوردکنندگان در کارشان جدی و به کشتن و بالا کشاندن خود ادامه می‌دهند این همه کار و تلاش مسوولان را جدی نمی‌گیرند بدتر از این موارد و برای اینکه این تکرار ملال‌آور نشود هرکدام از سخنگویان تک‌مضرابی یا خبری لابه‌لای آن بیان می‌کنند و مردم را برآشفته [به هشتک و پشتک زدن] وادار می‌کنند. به عنوان نمونه شایعه یا خبر اعدام، خبر واگذاری کمی تا قسمتی از بنادر و جزایر و بر و بحر به اجانب و یا نشاندن مهردادهای جوان بر صندلی‌های مهم آن هم با ضرب و زور و لج اندر لج حریف به هر قیمتی و یا اخیراً قضیه بلعیدن دماوندیه. در حالی که اخبار کشتن و بالا کشیدن ادامه دارد و خبرهای پر حاشیه هم نمی‌تواند حواس مردم را به جای دیگر پرت و از اصل قضیه دور کند لذا زبان‌دراز کوتاه عقل یک پیشنهاد جفنگیاتی دارد.

لطفاً اجرا کنید قول می‌دهم بدمان بدتر از این نشود. اما پیشنهاد این است که با توجه به گرمای هوا و ضرورت صرفه‌جویی در آب و برق حضرات به اتفاق کلیه ابواب جمعی خدم و حشم [یکجا یک ماه تعطیل کرده به حساب ملت مرخصی تابستانه بروند] به شرطی که قول بدهند هیچ تصمیمی نگیرند هیچ مصاحبه یا خبری هم تولید نکنند کلا تعطیل فرمایید یا ماسکی بزنید که حرف از آن بیرون نیاید شاید کرونا و بالاکش‌ها در غیاب شما دست از لجاجت بردارند و بروند دست کم مردم از زبان مبارک سخنگویان، خبر بد تحریک‌کننده و خشم‌آفرین نمی‌شنوند! و این انتصابات انتخابات را هم می‌بینند. شما راحت، ملت هم راحت، شما راضی، ملت هم راضی، امتحانش مجانی است لااقل این پیشنهاد هزینه‌ای برای ملت ندارد. والسلام

زبان‌دراز

لینک کوتاه: http://ayenehyazd.ir/o4Ezr
  • نویسنده : زبان دراز
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا