رضا سلطان زاده مدیر مسئول هفته نامه آيينه يزد

از نکات بسیار مهمی که به پیشرفت بیشتر شهر و استان کمک می‌کند هماهنگی مسئولان اجرایی هر شهر و استان با نمایندگان منتخب در مجلس شورای اسلامی است. هر فرد می‌تواند نظریات سیاسی و گروهی خود را داشته باشد اما به عنوان نمونه در استان یزد همراهی و همدلی درباره مسائلی که در جهت پیشبرد امور استان موثرتر است و به یقین مورد قبول و تأیید همگان خواهد بود، از جمله امر مهم آب‌رسانی به استان که اصل حیات مردم صبور و مومن یزدی در ادوار گذشته و حال می‌باشد، رسیدگی به وضعیت معادن و ذخایر و توجه به سلامت و تندرستی مردم با وجود شرکت‌ها و کارخانه‌ها و مراکز صنعتی متعدد در یزد، تدوین راهکارهایی که در کاهش بیکاری مؤثر ‌باشد.

نگارنده این سطور در 17 اسفند ماه 94 خطاب به دکتر حسن روحانی و حاضران در یزد اعلام نمود ملت ایران ثابت کرده است عهد و عقد اخوتی با کسی نبسته است پاسخ آری یا نه خود را نه در تجمع‌ها و گردهمایی‌ها و با صرف هزینه‌های گزاف که در پای صندوق‌های رای می‌دهد. در شماره‌های گذشته در این ستون مطالبی درباره احراز و یا ردصلاحیت‌ کاندیداها و نمایندگان مجلس و نظرات تعدادی از مسئولان، فعالان سیاسی و انجمن‌ها و گروه‌ها درج گردید.

در این شماره مناسب می‌داند محترمانه مواردی را به کاندیداها و نمایندگان منتخب مجلس یازدهم متذکر گردد و از این‌که در انتخابات ثبت‌نام و نظریات و افکار و خود را در معرض آرای مردم قرار داده تا در صورت انتخاب به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بنابه وظیفه در جهت رفاه و آسایش مردم و کاهش آسیب‌های اجتماعی و رفع تبعیضات و اختلافات موجود طبقاتی در تصویب طرح‌ها و لوایح و نظارت بر امور کشور خدمت نمایند سپاسگزاری و نکاتی را یادآوری نماید.

بنابراین پیشنهاد می‌گردد برای چهار سال آینده با طرح و برنامه‌ و با نظرخواهی از کارشناسان زمینه‌هایی فراهم نمایند که در دور آینده عملکردشان مورد تأیید مردم قرار گیرد. ضمناً ترتیبی اتخاذ گردد تا با کمک دیگر نمایندگان و مسئولان، به «امر تحزب» بیشتر بها داده شود و اگر راه‌های دیگری کارساز می‌باشد اقدامات مناسب و مثمر ثمر صورت پذیرد آمار نتایج انتخابات نشان دهنده این است که در صورت افزایش آمار ثبت‌نام‌کنندگان به همان نسبت آرای مأخوذه افزایش نمی‌یابد. بارها شاهد بوده‌ایم هرگاه اعتماد و اطمینان مردم جلب گردد به طرق مختلف به اصطلاح به صندوق‌های رای هجوم می‌آورند و با یک خودکار معمولی نظر خود را ابراز می‌دارند.

بدان امید کاندیداهای محترمی که ثبت‌نام نموده و رای لازم را کسب ننموده‌اند خود را بازنده ندانند چون بنابه وظیفه‌ای که احساس می‌کردند یا با سفارش فرد یا افرادی که توصیه و پیشنهادشان را باور داشته‌اند ثبت‌نام نموده و اوقاتی را صر