مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد آخرین مهلت ارسال آثار به یازدهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد را 30 خردادماه سال جاری اعلام کرد. 

علی غیاثی ندوشن با اعلام این خبر افزود: یازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی یزد از 18 تا 21 مرداد ماه سال 1395 توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: این جشنواره با هدف توسعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، شناسایی تولیدکنندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره و بهره‌گیری از هنر سینما در ترویج این فرهنگ در دو بخش اصلی داستانی کوتاه و مستند کوتاه برگزار می‌شود.
وی با اعلام اینکه همه آثار جشنواره باید در راستای اهداف جشنواره و در قالب یکی از موضوعات ارزشی و دینی، اخلاقی و سبک زندگی اسلامی باشد اظهار داشت: موضوعات جشنواره یازدهم با عناوین"فرهنگ رضوی" شامل احادیث، حکمت‌ها، داستان‌ها، پیام‌های آموزشی و تربیتی در کلام و سیره رضوی، یاران و خادمان امام، جایگاه ویژه علمی و اخلاقی و مناظرات حضرت و... و موضوع "سبک زندگی رضوی" شامل کلیۀ آثاری که ضمن ایجاد فضای معنوی جلوه‌ای از مفاهیم دینی، اسلامی، کرامات انسانی و فضایل اخلاقی را ارائه نماید است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بخش‌های مسابقه جشنواره را در دو گروه بخش داستانی کوتاه و بخش مستند کوتاه عنوان کرد و افزود: بخش‌های جنبی جشنواره نیز شامل برگزاری بخش‌های فرهنگی و هنری و برگزاری کارگاه تخصصی و نشست‌های پژوهشی است.
این مقام مسئول جوایز جشنواره را شامل تندیس طلایی به همراه 6 دیپلم افتخار به فیلم‌های منتخب برشمرد و گفت: حداکثر زمان فیلم‏های کوتاه بخش داستانی و مستند 40 دقیقه و باید تولید سال ۹۳ به بعد بوده و یا در دوره‌های گذشته جشنواره شرکت نکرده باشند.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا