پایگاه خبری یزدفردا"داعش یک گروگان روس را اعدام کرد/شبکه خبری سی ان ان اعلام کرد که داعش یک نوار ویدیویی از اعدام فردی که آن را جاسوس روسی خوانده، منتشر کرده است.
 
به گزارش ایسنا، سایت النشره به نقل از این شبکه خبری اعلام کرد که داعش در این نوار ویدیویی ظاهرا یک روسی چچنی الاصل را اعدام کرده است.
 
این گروه تروریستی در این نوار ویدیویی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را تهدید کرده است که حملاتی را علیه روسیه انجام خواهد داد.
 
داعش گفته است، به دلیل حملات هوایی روسیه در سوریه دست به این کار خواهد زد.
 
در این نوار ویدیویی اظهارات فرد روس قبل از اعدامش پخش شده که در آن می‌گوید او به نام هارون وارد تشکیلات داعش و براساس دستورات سازمان اطلاعات روسیه وارد خاک سوریه شده است.
پوتین: ترکیه از کرده خود پشیمان می‌شود/رئیس جمهور روسیه با تاکید بر اینکه پاسخ مسکو به آنکارا تنها به تحریم‌های اقتصادی محدود نخواهد شد، تشکیل جبهه‌ای مشترک با نظارت سازمان ملل برای مبارزه با تروریسم را خواستار شد.
 
به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اظهار داشت: اگر تروریسم در سوریه پیروز شود، به کشور ما نیز می‌رسد پس ما باید پیش از ورود تروریست‌ها به کشور با تروریسم مقابله کنیم.
 
رئیس جمهور روسیه با تاکید بر اینکه برخی کشورها باید موضعگیری‌های یک بام و دو هوای خود را در نبرد با تروریسم کنار بگذارند، تشکیل جبهه مشترکی با نظارت سازمان ملل برای مقابله با داعش را خواستار شد.
 
وی تاکید کرد: مسکو برای همکاری با آنکارا و افزایش ارتباطاتمان آماده است.
 
پوتین با اشاره به اینکه ما هرگز حادثه سرنگونی جنگنده خود را فراموش نخواهیم کرد، گفت: ترکیه مسئولیت کامل این مساله را خواهد پذیرفت. ترکیه از این کرده خود پشیمان خواهد شد.
 
وی تاکید کرد: ترکیه به پناهگاهی امن برای تروریست‌ها تبدیل شده و نمی‌توان کمک‌ها و حمایت‌های آنکارا از آنها را نادیده گرفت.
 
رئیس جمهور روسیه در ادامه تصریح کرد: "الله" تصمیم گرفت رهبران ترکیه را این گونه مجازات کند که عقل سلیم‌شان را از دست بدهند. روسیه دوستان زیادی در ترکیه دارد و آنها را با رهبران ترکیه برابر نمی‌داند. روسیه هرگز وارد لفاظی‌های نظامی با ترکیه نمی‌شود.
 
  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا