یک سرمایه گذار کشور هند آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در زمینه تولید محصولات آلیاژی و زنجیره فولادی در یکی از شهرستان های استان یزد اعلام کرد و طرح وی در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان پذیرفته شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، در راستای فراهم کردن زمینه جذب سرمایه گذاری، اعطای تسهیلات و واگذاری زمین و زیرساخت های آن نشستی با حضور معاون امور اقتصادی استاندار، مسئولان اقتصادی و متولیان امور در محل مرکز خدمات سرمایه گذاری استان برگزار شد.

معاون امور اقتصادی استاندار یزد در این نشست گفت: ظرفیت های لازم برای سرمایه گذاری در شهرستان های استان به خصوص بافق و ابرکوه فراهم است و در این راستای حمایت های لازم را خواهیم داشت.

سید مسعود عظیمی از سرمایه گذار هندی خواست با توجه به وجود ظرفیت های لازم در استان، محل دقیق استقرار طرح خود را مشخص و برای انجام اقدامات و نشست های بعدی گزارش لازم را ارائه کند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد هم در این نشست گفت: این سرمایه گذار دارای سوابق سرمایه گذاری در زمینه تولید فولاد در استان یزد می باشد و تمایل زیادی به توسعه فعالیت های اقتصادی خود در  تولید آلیاژها دارد.

علی نمازی با قدردانی از حمایت های مسئولان ارشد اجرایی استان از طرح های سرمایه گذاری اظهار داشت: به جدی به دنبال توسعه سرمایه گذاری هستیم و تصمیمات نشست های مربوطه را تا حصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد.

میزان سرمایه گذاری مذکور 60 میلیون دلار  می باشد و با استقرار و فعالیت واحد تولیدی یاد شده سالانه 230 هزار تن محصولات آلیاژی و رنجیره فولادی تولید خواهد شد.

این محصول که اغلب در صنایع فولادی کاربرد دارد نیاز کشور را به واردات تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

هم اینک 30 درصد مواد اولیه تولید محصولات آلیاژی و زنجیره فولادی در داخل تامین می شود و بقیه باید از خارج از کشور وارد شود.

 

 

 

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا