استاندار یزد با ابراز امیدواری به اینکه حضور یزد در جمع کلان شهرهای کشور ظرفیت خوبی برای کلان‌اندیشی در برنامه ها و راهبردهای شهر یزد فراهم کند، افزود: توسعه کلان شهرها در گرو کلان اندیشی در حوزه مدیریت شهری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «محمدعلی طالبی» در یکصد و پنجمین نشست مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران که با حضور جمعی از شهرداران کلان شهرهای کشور و اعضای شورای شهر یزد برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت سپهبد سلیمانی و یارانش و همچنین جمعی از هموطنان در حادثه کرمان و سقوط هواپیما در تهران، گفت: امیدواریم که حضور یزد در جمع کلان شهرهای کشورمان ظرفیت خوبی برای کلان‌اندیشی در برنامه ها و راهبردهای شهر یزد فراهم کند.
طالبی با بیان اینکه در کشور بسیار به کلان اندیشی نیاز داریم، افزود: شاید مفهومی که با عنوان کلان‌شهر از آن یاد می کنیم مفهومی منفعلانه در مقابل گسترش بی حد و حصر شهرها باشد ولی بحث کلان شهری ظرفیت و فرصتی برای روی آوردن کلان ‌شهرها به کلان ‌اندیشی است تا برنامه های شهرها را به عنوان یک برنامه کلان دنبال کنیم.
استاندار با بیان اینکه مفهوم واقعی شهر گاهی اوقات به دلیل مسائل روزمره در کلانشهرها فراموش شده است، ادامه داد: مفهوم شهر در کشورهای توسعه یافته شهرداری را به عنوان سازمانی اجتماعی معرفی می کند و در ایران به آن به این شکل پرداخته نشده است ولی در عین حال می‌توان با اراده مشترک، شهرهای کشورمان را به سمت تبدیل به یک سامان فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی سوق دهیم.
وی با بیان اینکه وضعیت و شرایط اجتماعی هر شهری تعیین کننده اولویت های اجتماعی آن شهر است افزود: در شهر یزد حفظ و حراست از بافت تاریخی یکی از مهمترین اولویت ها است که خوشبختانه به پشتوانه‌ این نگاه که در سطح مردم یزد نیز شکل گرفته، رویکردهای خوبی در شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد ایجاد شده است.
استاندار با انتقاد از استفاده نکردن از ظرفیت‌های موجود در شهرداری‌ها همچون پتانسیل‌های اعتباری و اقتصادی، افزود: مجمع شهرداران کلانشهرها یکی از جاهایی است که می‌تواند در انجام این مهم کمک کند و در تحقق رسالت های شهرداری ها که برخواسته از رای مردم هستند، اهتمام لازم را به کار گیرد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا