با حضور معاون فرماندار اردکان و جمعی از مسئولان این شهرستان، نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای در دبستان دخترانه بنت‌الهدای اردکان برگزار شد. در حاشیه این نشست از معلمان فعال در عرصه کتابخوانی نیز تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، این نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای با حضور رقیه کرمانیان، معاون فرماندار؛ حسین پایدار، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اردکان؛ ابوالفضل کارگر،‌ رئیس اداره آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان محلی در دبستان بنت‌الهدی اردکان برگزار شد.

در این نشست 6 تن از دانش‌آموزان آموزشگاه بنت‌الهدی به معرفی کتاب‌های برگزیده خود پرداختند و در پایان نیز از معلمان فعال این مدرسه در حوزه کتاب و کتابخوانی تقدیر شد.

راحیل آقامحمدپور،‌ ریحانه قطب‌الدینی و ریحانه شاکری دانش‌آموزان پایه چهارم و مریم اقبال، فاطمه دهستانی و فاطمه سبحانی از دانش‌آموزان کلاس ششم این دبستان به معرفی کتاب‌های «یادت باشه» نوشته رسول ملاحسنی،‌ «تام گیتس» اثر لیز پیشون، «امام رضا(ع) و زندگی» نوشته مهدی غلامعلی،‌ «رنگین‌کمان آیه‌ها» نوشته محمدجواد نوروزی، «پرنده‌ای از گل» اثر علی باباجانی و «داستان ضرب‌المثل‌ها» نوشته پرداختند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اردکان نیز در این نشست با تشکر از کادر آموزشی و معلمان دبستان بنت‌الهدی، همکاری این مدرسه با کتابخانه‌های عمومی را مطلوب ارزیابی و ابراز امیدواری کرد این روند به ترویج بیشتر مطالعه غیردرسی بین دانش‌آموزان و ارتباط مستمر آنان با کتاب و کتابخانه منجر شود.

حسین پایدار افزود: تلاش همه‌جانبه مسئولان به ویژه معلمان و مدیران آموزش و پرورش نقش به سزایی در افزایش سرانه مطالعه و جذب دانش‌آموزان به کتابخوانی دارد.

ابوالفضل کارگر،‌ رئیس اداره آموزش و پرورش نیز برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان مدارس را مفید خواند و معلمان فعال در حوزه کتابخوانی را نیروهای توانمندی خواند که هم در برنامه‌های مطالعاتی درسی به دانش‌آموزان مدد می‌رسانند و هم به پرورش روح کودکان و نوجوانان به وسیله کتاب‌های سودمند غیردرسی همت می‌گمارند.

در پایان این نشست نیز از اعظم جوکار، سکینه نجاتی،کبری سادات رفیعی، نورسته برزگر، عاطفه سعیدی، اعظم طالعی و طاهره کمالی، معلمان فعال آمورشگاه بنت‌الهدی که در برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای و تشکیل باشگاه‌های کتابخوانی فعالیت داشتند، تجلیل شد و از دانش‌آموزان معرفی کننده کتاب نیز با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا