کد خبر: 144839
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1397 - 02:35
اختصاصی یزدفردا

یزدفردا:بررسی رای صادره هیئت حل اختلاف به مصوبه شورای شهر یزد با حضور نماینده یزد در شورای شهر یزد صورت گرفت .

به گزارش خبرنگار یزدفردا از صحن شورای یزد :در این جلسه مهندس موسوی نماینده مردم شریف یزد و اشکذر با حضور در شورا با اشاره به صدور رای توسط هیئت حل اختلاف استان راجع به نپذیرفتن مصوبه شورای شهر یزد بابت آزاد سازی و تملک اراضی منتسب به میروکیلی توسط فرمانداری یزد و انشاء رای که مصوبه شورای شهر یزد خلاف قانون دانسته  و باید شورا با کارشناسی مجدد نسبت به موافقت تملک این اراضی اقدام کند توضیحاتی را ارائه داد و این رای را ناشی از ارائه کارشناسی توسط شورای شهر پس از مهلت قانونی به هیئت حل اختلاف دانست ودرخواست خویشتن داری شورا و پذیرفت رای صادره را کرد .

مهندس مرتضی شایق عضوشورای شهر یزد که زمان توافق که 12 سال قبل بوده شهردار وقت یزد هم بوده است پس از پایان سخنان نماینده یزد گفت:در یزد نمی گذارند که کسی کار انجام دهد وی به افرادی از شورای قبلی و فعلی واستانداری و ... کارشکنی لازم برای  اینکه این توافق در 12 سال گذشته انجام نشود،داده و می دهند و بعضی از افراد که به سهم خود از این توافق نرسیده ودنبال سهم خود هستند اشاره کرد و آنها را مسبب اصلی عدم این توافق در 12 سال گذشته دانست .

مهندس شایق در ادامه اینگونه برخوردهای را در سرمایه گذاری  و همکاری سرمایه گذاران با شهرداری موثر دانست ونهایت عقب ماندگی یزد به اینگونه برخوردها ربط داد .

مهندس قمی عضو دیگر شورا نیز اینگونه برخوردهای نهاد های نظارتی در برابر هیاهوهای رسانه ای را ضعف شهر دانست و قطعا تسلیم در برابر هیاهوهای رسانه ای را باعث عقب ماندگی شهر عنوان کرد وانتقاد و نقد کارشناسی را حق رسانه ها دانست البته با عنایت به اینکه نقد ها تخصصی باشد نه اینکه هرکس به ظن خود به دیگران اتهام بزند و مسئولین هم آنها در تصمیم گیری های خود لحاظ کنند .

وی ایستادگی بر روی تصمیم ها را  تنها راه مقابله با هیاهو های که می خواهند قدرت تصمیم گیری مسئولان را بگیرند ، دانست و اظهارداشت :اگر در این راه باید قربانی شویم قطعا آماده ایم ،ما را قربانی کنید و قطعا قربانی شدن برای این موارد خیلی بهتر از ادامه دادن بدون اینکه جرات تصمیم گیری برای جامعه را داشته باشیم .

در ادامه خانم عامری عضو دیگر شورا شهر یزد نیز از مراحل ارسال کارشناسی به هیئت و قرائت توسط وی برای هیئت گفت و اینگونه انشای رای آنهم به دلیلی که واقعیت ندارد را کم لطفی هیئت دانست .

پس از خانم عامری ،محسن ابوترابی عضو شورای شهر تنها کسی بود که از رای هیئت حل اختلاف آشکارا حمایت کرد و رای صادره را در حیطه وظیفه آنان دانست و اینگونه مسائل را سیاسی ندانست که اگر چنین بود وی باید از مهندس شایق حمایت می کرد ولی با اقای شایق در این پرونده موافق نیست وتعجب خود را از اینکه با توجه به آزادسازی های زیادی که در شهرداری صورت گرفته و می گیرد و خودش نیز بارها در اینگونه کمیسیونها حضور داشته  و شاهد این بوده که شهروندان ضعیف جامعه که املاکشان در طرح ها قرار گرفته با شهرداری مشکل داشته و از پذیرفتن انتقال ملکشان به شهرداری امتناع کرده اند و طبق قانون شهرداری پس از کارشناسی و طبق قانون پول را به حساب دادگاه ریخته و آن ملک را شهرداری تصرف می کندگفت وتعجبش را اینگونه شرج داد که  در مورد مناقشه مورد اشاره پس از 12 سال اینگونه اقدامات انجام نشده است  و قطعا با نظر هیئت و کارشناسی مجدد از شبهات کاسته می شود و قطعا همه به نیت خیر شورا و رییس شورا و مهندس شایق ایمان داشته و با این حرکت حداقل همه مبرا می شوند وانشالله با سعه صدر دوستان قانونی کار حل می شود .

در پایان مهندس سفید رییس شورای شهر نیز با اشاره به صحبت های ابوترابی گفت اصلا ما برای  اینکه چرا باید کارشناسی شود ایرادی نداشته و در ابتدای امر هم خدمت دادستان با کارشناسی مجدد موافقت کردیم و اینکه شورای شهر را به بی قانونی متهم می کنند ایراد داریم وقطعا شورا همیشه براساس قانون حرکت کرده و می کند و به دلیل دیر رسیدن کارشناسی اینگونه انشای رای را منصفانه نمی دنیم چون اگر کارشناسی انجام شده که شورا براساس ان رای داده را ملاحظه کرده بودند هرگز شورا را محکوم به بی قانونی نمی کردند و این ظلم به شوراست .

کل مذاکرات را در فیلم زیر ببینید و یزدفردا خرسند خواهد شد تا در این زمینه ما را راهنمایی کنیدکلمات کلیدی: شورای اسلامی شهر

محل درج آگهی شما

محل درج آگهی شما