کد خبر: 134651
تاریخ انتشار: 18 اسفند 1395 - 21:57

در روز های پایانی سال و در آستانه سال نو، بازار های یزد رونق گرفته و خرید های مردم نسبت به ایام عادی سال افزایش یافته است و مردم و شهروندان یزدی این روزها روانه بازار می شوند تا مایحتاج شب عید خود را تهیه و خریداری کنند.

رسم نو شدن برای شروع سال جدید باعث شده تا تقاضا در بازارها افزایش یابد و این ایام فرصت خوبی برای حمایت و تقویت کالا و محصولات تولید داخل کشور و تولید کنندگان ایرانی فراهم کرده است.

ایام عید، فرصت اقتصادی مهم برای تولیدکنندگان داخلی است، آنها به این امید، از ماهها قبل تاکنون در حال تولید و فراهم کردن کالاهای مختلف، برای شب عید مردم هستند و با تولید مایحتاج مشتریان، سعی در جلب رضایت آنها و در نتیجه درآمدزایی خود دارند.

مردم با خرید کالاهای تولید داخل به خصوص در آستانه نوروز می توانند در عمل شعار اقتصاد مقاومتی را محقق کنند.

آنچه باید به آن توجه داشت اینکه دلالان، واسطه ها و برخی سود جویان نیز این روز ها در تکاپو و تلاش هستند تا بازار  شب عبد را در دست بگیرند و برخی کالاهای بی کیفیت، خارجی و بعضا قاچاق را با قیمت گران به مردم بفروشند.

در این میان مردم و مصرف کنندگان، باید با انتخاب کالاهای ایرانی ضمن کمک به اقتصاد و تولید داخلی، فرصت سود جویی را از واسطه ها و قاچاقچیان کالا بگیرند و اجازه فعالیت به آنها را ندهند.

مردم باید با ترجیح خرید کالاهای با کیفیت ایرانی به جای کالاهای خارجی، گامی هر چند کوچک، در جهت کاهش مشکل بیکاری جامعه و کاهش رکود اقتصادی بردارند .

مسئولان، صاحب نظران و کارشناسان اقتصادی بر این عقیده اند که شکوفایی و رونق  اقتصاد هر جامعه در گرو تکیه بر تولید داخلی است و یکی از اهدافی که اقتصاد مقاومتی دنبال می کند همین موضوع است.

ضرورت مصرف و حمایت از کالاهای تولید داخل

نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با تاکید بر مصرف و حمایت از کالای ایرانی گفت:  برای افزایش اشتغال در کشور راهی به جز حمایت از تولیدات داخلی وجود ندارد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یز، " علی نمازی " افزود: در شرایطی که موانع و مشکلات متعددی از جمله وجود برخی از تحریم ها و تضعیف شرکت ها به دلیل پشت سر گذاشتن بحران های اقتصادی چند سال گذشته در مسیر حرکت تولیدکنندگان داخلی وجود دارد، حمایت تولیدات داخلی  برای رفع مشکل بیکاری یک وظیفه ملی محسوب می شود .

وی ادامه داد: خرید کالای ایرانی، ضمن اینکه چرخ تولید را به حرکت در می آورد؛ اشتغال ایجاد می کند و در نهایت منجر به افزایش درآمدها می شود و تمام این موارد به معنای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

نمازی خاطر نشان کرد: امروزه تبلیغات متعدد کالاهای خارجی در کشور سبب شده تا مصرف‌کنندگان ایرانی اینگونه تصور کنند که کیفیت تولیدات ایرانی همانند اجناس خارجی نیست؛ اما واقعیت آن است که کالاهای ایرانی حتی در بازارهای خارجی نیز مشتری خاص خود را دارد.

وی گفت: تجربه کشورهای موفق در رونق اقتصاد و اشتغال نشان می‌دهد خرید کالاهای باکیفیت تولید داخلی می‌تواند با افزایش تقاضا، ظرفیت تولید را بالا برده و در نتیجه فضای بسیار مناسبی برای توسعه‌ و بهبود روز افزون صنایع داخلی و خروج از رکود و افزایش اشتغالزایی فراهم کند.

نماینده وزیر اقتصاد در استان یزد با بیان اینکه افزایش کیفیت کالاهای ساخت ایران نقش مهمی در رونق بازار خرید و فروش کالاهای ایرانی دارد گفت: مردم باید با ترجیح خرید کالاهای با کیفیت ایرانی به جای کالاهای خارجی، گامی هر چند کوچک، در جهت کاهش مشکل بیکاری جوانان و کاهش مشکلات اقتصادی جامعه بردارند.

نمازی ادامه داد: با خرید کالاهای ایرانی تولید کننده داخلی به سمت ارتقای کیفیت تولید و اجرای طرح های توسعه ای تشویق می شود؛ علاوه براین مصرف کنندگان با خرید کالاهای ایرانی مخالفت خود را با ورود کالای قاچاق و تعهد خود را نسبت به بالندگی کشور اعلام می کنند.

 
محل درج آگهی شما

محل درج آگهی شما