کد خبر: 124980
تاریخ انتشار: 28 تیر 1395 - 21:43
طنز اجتماعی


کنجک نویس یزدفردا "همزمان با برگزاری دادگاه حمله کنندگان به سفارت عربستان بدنیست  مروری به خبرهای فکاهی آن زمان بیاندازیم.

همان زمان که خبر پایین کشیدن پرچم عربستان در مشهد جهانی شد مسلمانان در تمام کشورهای اسلامی که دلخوشی از بازیهای کثیف عربستانی ها نداشتند جو گیر شده و عده ای شادی می کردند و عده ای هم تشویق در این بین سرکار خانم رعناحربی ‬، بازیگر لبنانی در صفحه توییتر خود خطاب به فردی که پرچم سعودی را از کنسولگری عربستان در مشهد پایین کشیده بود. نوشت : «پیدات می کنم و باهات ازدواج می کنم»!!

و این خبر بیش از همه خبرها بولد شد وایرانی های عاشق فضای مجازی این مطلب مادمازل لبنانی را به همه اقصی نقاط جهان مخابره کرده و و برای رنگ و لعاب آن و قدری هم یک کلاغ و چهل کلاغ کردن موضوع جایزه 5 میلیون دلاری برای یابنده فرد مورد نظر هم تعیین کردند و عده ای هم خود را به جای فرد مورد نظر به مادمازل لبنانی معرفیکرده و آماده سفر شدند و حجم پیغام ها آنقدر زیاد بود وباز هم شتاب زدگی و به قول معروف "جوگیری" هموطنانمان در فضای مجازی خبرساز شده و می‌رفت تا حماسه‌ای دیگر توسط ایرانیان در فضای مجازی رقم بخورد. پس از ماجرای مجری برزیلی، والیبالیست ایتالیایی، لیونل مسی و داور استرالیایی، حالا نوبت به رعنا حربی، خوانندۀ زن لبنانی رسیده که ساعاتی پیش در واکنش به پایین کشیده شدن پرچم کنسولگری عربستان در مشهد در پیامی در توییتر به شوخی گفته بود که با مردی که اینکار را کرده ازدواج می‌کند.

و در پیغام خود نوشته بود :

"مرد ایرانی که در مشهد پرچم کنسولگری عربستان را پایین کشیدی، پیدایت می‌کنم و با تو ازدواج می‌کنم!"


خلاصه این جوگیری مادمازل لبنانی که باشوخی  ساده شروع شده بود به سرعت توسط سایتهای خبری ایرانی منعکس شد و خیلی زود به یکی از پربیننده‌ترین خبرهای این سایت ها تبدیل شد. در پی این اتفاق، و انتشار صفحه او در سایت های خبری هموطنان آستین بالا زدند و با هجوم به صفحه‌های این خواننده در فضای مجازی، سعی داشتند اولا جایزه میلیون دلاری  و سپس دست او را در دست مرد پایین‌کشندۀ پرچم عربستان بگذارندو خبرها دیگر حاکی از این بود که فرد مورد نظر ازدواج کرده و 3 فرزند قد و نیم قد داشته وعده ای به دنیال برم زدن زندگی خانادگی او نموده بوده و می خواستند با طلاق توافقی  او را برای ازدواج به لبنان بفرستند و فرد پایین کشنده پرچم عربستان که با واکنش های سیاسی علیه این حرکت روبرو شده بود به دنبال حذف عکسش بود و عده ای هم به دنبال اثبات  ادله برای ازدواج بودند!  .
کنچک نویس برای دلبندای این قصه بگوید که خدا بداد آن فرد رسید  تا جایی که رعنا حربی ساعاتی بعد از پیغام اولیه  مجبور به نشان دادن واکنش شد.و با التماس و زاری پیام داد "

"خدای من نوتیفیکشن‌هام ترکیده... به فارسی از من نقل قول توییت نکنید.

بهم مسیج ندید. دنبال اون یارو نگردید. شوخی کردم. شوخی."

ولی آن چیز که به گوش شنوای هموطنان ایرانی نمی رفت اینگونه پیغامهای بود و همه یکصدا می گفتند دختره آرزو داره و باید دست به دست هم بدیم و تا او را به آرزوش برسونیم  و گناه داره دختر لبنانی بیاد ایرون و دنبال این آقا بگرده و عده ای دنبال خیر می گشتند تا هزینه سفر به لبنان و همچنین حضور 100هزار ایرانی را برای برگزاری جشن باشگوه در یکی از ورزشگاه های 100 هزار نفری  کشور های عرب را بپردازه تا این دو نوگل تازه شگفته خوش و خرم زندگی خود را آغاز کنند .
همچنان با اصرار هموطنان به این امر خیر سیل پیامهای ایرانیان به "رعنا حربی" ادامه داشت و عده ای متقبل جهیزیه او شدند وعده ای دیگر به دنیال دست و پا کردن شغل برای مرد ایرانی در لبنان بودند و پیشنها نمایندگی ایران خودرو در لبنان را به دولت می دادند و عده ای دیگر هم به دنبال شغلی در خور شان خواننده لنانی بودند که چون عروس ایران می شود نباید بخواند و باید شغلش را عوض کند و عده ای به دنبال مراسم پاگشا و عده ای به دنبال  پااندازهای آن چنانی و سراندازهایی که تا آخر عمر تامین کننده زندگی این زوج خوشبخت لبنانی و ایرانی شوند و....

کار به اینجا ختم نشد و با پافشاری ایرانیان و پیام های هموطنان ایرانی رعنا حربی دو باره دست به قلم شد و دقایقی بعد دوباره به این موضوع واکنش نشان دادو با التماس و زاری نوشت 


"خدای من اوضاع از کنترل خارج شده. توییتم از فیسبوک و سایتای خبری ایرانی و اینستاگرام سر درآورده.
صندوق پیامهام داره منفجر میشه. شوخی کردم! ایرانیا جنبه ندارن!"

و با این توییت و پخش خبر آن در ایران همشهریان فرد پایین کشنده پرچم عربستان به غیرتشان برخورد برخورد وگفتند اگر ایندفعه خود را به خاک وخون بکشی و ده هزار تا دینامیت هم به خودت ببندی نمی گزاریم او را بیابی وباهاش ازدواج کنی و برای اینکه دست دختر لبنانی به این بنده خدا نرسد او را به دادگاه معرفی کردند تا به جرم اهانت به سفارت عربستان مجازا بشه و حداقل دختر لبنانی نتونه او را فریب بده !!!
تا بعد ............. محل درج آگهی شما

محل درج آگهی شما