کد خبر: 122550
تاریخ انتشار: 09 خرداد 1395 - 20:03

در سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل به همت دستان پر توان روستانشینان کویر پرورش ماهی قزل آلا در استخر دو منظوره برکوئیه آغاز شد.

 جشن صید ماهی قزل آلا با حضور فرماندار بافق، بخشدار مرکزی و ریاست سازمان جهادکشاورزی استان یزد و مدیر جهادکشاورزی شهرستان بافق و سایر کارشناسان ذیربط برگزار گردید.
مدیر شیلات استان در مراسم جشن صید ماهی در استخر ذخیره آب روستای برکوییه سبز دشت بافق به حجم 17000 متر مکعب اظهارداشت با مکانیزه کردن تولید در پرورش ماهی می توان تا 30 درصد افزایش بهره بروری از منابع موجود را موجب شد
محمد مهدی شطرنجی گفت این واحد که به همت دهیاری روستای برکوییه تولیدی بالغ بر 6 تن داشته نمونه ای از تعامل بهره برداران در اشتراک منابع در علنی شدن اقتصاد مقاومتی در نظام خرده مالکی است.
وی با اشاره به مساعدت در پرداخت تسهیلات خط چهارم مکانیزاسیون جهت تجهیز واحد به دستگاه های مورد نیاز برای افزایش ضریب بهره وری گفت مشاوره علمی تغذیه جهت بهبود ضریب تبدیل واحد های تولیدی موجود و تأمین نهادها از جمله بچه ماهی و خوراک آن از سیاست های این مدیریت می باشد که انتظار می رود سایر شهرستان ها هم به صورت مشابه به این امر اهتمام ورزند.
حمید عسکری مدیر جهادکشاورزی شهرستان بافق هم در حاشیه این مراسم عنوان کرد که : در طی مدت 5 ماه پرورش، این ماهیان در شرایط ایده آل و با آب قنات رشد کرده و به وزن تقریبی 650 گرم بطور میانگین رسیده اند. از این استخر در سال جاری بیش از 6 تن ماهی برداشت می گردد که با توجه به ظرفیت بالقوه موجود می توان این میزان را تا 15 تن در سالهای آتی افزایش داد.
وی افزود : فعالسازی استخر های ذخیره کشاورزی در جهت امر پرورش ماهی علاوه بر بهره وری بیشتر از منابع آبی موجب بالابردن سرانه مصرف ماهی و اشتغالزایی و سودآوری گردیده و فعالسازی استخرهای ذخیره کشاورزی که دبی آب آنها  بالای 5 لیتر بر ثانیه باشد در دستور کار برنامه های این مدیریت قرار دارد. 


کلمات کلیدی: بهاباد قزل آلا ماهی

محل درج آگهی شما

محل درج آگهی شما