رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شهرستان رفسنجان گفت:همه دستگاه‌ها ظرفیت خود را برای پیشگیری از بیماری کرونا به‌کار گیرند.

به گزارش رفسنجان فردا؛ علی اسماعیلی‌ندیمی در جلسه کارگروه کنترل و پیشگیری از کرونا اظهار داشت: ویروس کرونا قابلیت انتقال خیلی بالایی دارد و انتقال آن از انسان به انسان راحت است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شهرستان رفسنجان با بیان اینکه مرگ و میر در سنین صفر تا 40 سال ۰.۲ درصد و خیلی پایین است، ادامه داد: در افراد بالای 50 سال چنانچه مبتلا شده باشند و زمینه بیماری‌های تنفسی، قلبی و دیابت داشته باشند مرگ و میر امکان دارد.

وی ابراز داشت: کرونا از آنفلوانزای H1N1 خوش‌خیم‌تر است اما دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان تمهیدات لازم بر فرض اینکه اپیدمی رخ دهد را اندیشیده و کاملا آمادگی دارد اگر ظرفیت بیمارستان علی‌بن ابیطالب (ع) جوابگو نباشد بیمارستان مرادی به‌طور کامل تخلیه و آماده است.

اسماعیلی‌ندیمی تصریح کرد: هیچ درمانی برای کروناویروس وجود ندارد اما اقدامات پیشگیرانه مانند شست و شوی مرتب دست‌ها به‌ویژه قبل از صرف غذا و  پس از بازگشت از بیرون از منزل توصیه جدی ما است آب و صابون معمولی که در منزل استفاده می‌شود کفایت می‌کند.

وی با اشاره به تعطیلی کلاس‌های این دانشگاه تا پایان هفته، خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌ها ظرفیت خود را برای پیشگیری به‌کار گیرند./فارس

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا