مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله کرمان گفت: عظمت شهادت حاج قاسم وحدت آحاد جوامع اسلامی را به‌دنبال داشت.

به گزارش رفسنجان فردا؛ حجت‌الاسلام عرب‌پور در جلسه بصیرتی بسیجیان رفسنجان در سالن اجتماعات آموزش و پرورش با تسلیت شهادت سپهبد سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش اظهار داشت: سیره دشمنان اسلام این است که در مقابل جبهه حق رصدگیر هستند و ذره‌بین می‌گذارند ببینند که در جبهه حق چه نقاط ضعفی وجود دارد از آن نقاط ضعف برای اهداف خود استفاده می‌کنند .

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله کرمان بیان داشت: دشمنان اسلام ذره‌بین می‌گذارند ببینند چه کسانی و چه تفکری بلندگوی آنها هستند و حرف آنها را می‌زنند و تفکر آنها را نشر می‌دهند، خصوصا بعد از پیروزی انقلاب  اسلامی رصد جبهه حق توسط دشمن روز به‌روز بیشتر شده است ولی تاکنون نتوانستند به اهداف خود برسند و روز به‌روز رسواتر شده‌اند.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی بزرگترین مانع برای اهداف پلید استکبار جهانی، صهیونیسم و دشمنان داخلی که ستون پنج آنها هستند، ایجاد کرده است. از روزی که انقلاب پیروز شده است در مقابل این نظام موانعی ایجاد کرده‌اند ولی علی‌رغم موانعی که ایجاد کردند انقلاب اسلامی به اهداف خود نزدیک‌تر شده است.

عرب‌پور با بیان اینکه امروز بسیج گسترش پیدا کرده و عقده‌ای برای دشمن شده است، ادامه داد: شاکله بسیج در اصل یک تفکر و جریان است که امروز از دیوارها و مرزهای کشور عبور کرده و به سرزمین‌های دیگر ورود پیدا کرده است، عراق بعد از سقوط صدام تنها راه نجات کشورش را تشکیل هسته‌های مقاومت حشدالشعبی دانسته که توسط شهید سلیمانی ایجاد شد.

وی عنوان داشت: در یمن، لبنان، سوریه و غزه و فلسطین اشغالی هسته‌های مقاومت توسط بسیج و رویش تفکر سردار سلیمانی‌ها شکل گرفت.

 عرب‌پور با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید سلیمانی گفت: ایشان از صلابت خاصی برخوردار بود و خداوند این شهید را نگه داشت تا تکلیف جهان اسلام روشن شود، خداوند ایشان برای روز مبادا انقلاب نگه داشت تا جلوی جنایت جهان اسلام که میلیون‌ها نفر برای انهدام قبور ائمه و شیعه به میدان آمده بودند، بگیرد.

وی با اشاره به اینکه دشمن با تمام امکانات و تجهیزات در مقابل جبهه مقاومت می‌جنگید و حضور و اسم حاج قاسم در جبهه‌های مقاومت لرزه بر پیکر داعش می‌انداخت بیان کرد: جبهه پوشالی داعش بعد ازشش سال در عرض کمتر از سه ماه از هم پاشید، انقراض حکومت داعش در حالی رقم خورد که  مرکز خلافتشان را موصل و پایتخت دوم را اهواز و پایتخت سومشان  را مشهد قرار داده بودند و آمریکا هم پشتیبان آنها بود ولی فرصت نکردند و سرنگون شدند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله کرمان خاطرنشان کرد: امروز شهید سردار سلیمانی با حاج قاسم سلیمانی باهم متفاوت هستند امروز فتوحات جبهه حق بعد از شهادت بیشتر از دوران بابرکت این شهید بود نمونه بارز آن عملیات شهید سلیمانی در عین‌الاسد که چهار هزار نیروی سرباز نیروی زمینی در این پایگاه مستقر بودند به پدافند بسیار قوی که برای این پایگاه در نظر گرفته بودند.

وی ابراز داشت: ترامپ خود را برنده این میدان می‌دانست وقتی پشت تریبون قرار می‌گیرد و اعلام می‌کند  52 نقطه در ایران را می‌زند و با بیانیه سپاه روبه‌رو می‌شود و منصرف می‌شود دستور دارد برآورد خسارت کنند وقتی خبر به سناتورهای کنگره رسید کنگره بیان می‌کند ترامپ استعفا دهد.

عرب‌پور گفت: پایگاه عین‌الاسد در نظر آمریکا قلعه دست‌نیافتنی و دژمحکم بود، اما 50 فروند هواپیمای پیشرفته در این پایگاه 433 مجروح به اطراف شهرهای صهیونیسم می‌برند.

وی اظهار کرد: عظمت شهادت حاج قاسم وحدت آحاد جوامع اسلامی را به‌دنبال داشت، استقبال 25 میلیونی از این شهید پایه نظام سلطه را به لرزه درآورد و خانواده‌های عراقی بیشتر از خانواده حاج قاسم سوختند، حاج قاسم پناهگاه و ملجأ  تمام جوامع اسلامی و مظهر وحدت ملی بود.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله کرمان با اشاره به اینکه منطقه‌ای که هواپیما سقوط کرد منطقه استراتژیک ایران است این غصه بزرگی است که هموطنان ما جان باختند، ادامه داد: ولی عظمت فرزندان سپاه در آینده مشخص می‌شود سپاه ایثار کرد که کمتر از 72 ساعت دلیل سقوط را اعلام می‌کند.

وی تأکید کرد: هرکجا صلابت و اقتداری از مردم دیده شد دشمن بلافاصله دست به کار می‌شود ما باید هوشیاری و آمادگی خود را تقویت کنیم دشمنان قسم خورده‌اند که از دست این نظام برنمی‌دارند همان کسانی که شعار مذاکره می‌دادند امروز شعارهایشان عوض شده است فهمیدند که آمریکا قابل اعتماد نیست.

عرب‌پور خاطرنشان کرد: طرح سردار برای صلح خاورمیانه مورد استقبل گروه‌های عراق، ایران و سوریه قرار گرفت تا زمانی که آمریکایی‌ها در منطقه هستند منطقه ناامن است.

وی اضافه کرد: شهادت حاج قاسم موجب فرار آمریکایی‌ها از منطقه شد و قریب  به 8 هزار نیرو را از منطقه دور کرده‌اند که خودش راهبردی از شهادت حاج قاسم است.

عرب‌پور با ذکر این مطلب که حاج قاسم به ولایت‌فقیه ایمان داشت، ولایت‌محوری و تبعیت محض از ولایت‌فقیه از خصوصیات بازر ایشان بود، بیان کرد: تا دیروز قضیه‌های برجام و تحریم‌ها بود ولی امروز بعد از شهادت، جبهه مقابله با دشمنان برایمان تغییر کرده است باید در انتخابات اخیر مجلس با درایت عمل کنیم.

وی گفت: بیشتر نماینده‌های این دوره از جنس تفکر ولایی و انقلابی احراز صلاحیت شده‌اند،  امروز منافع انقلاب باید مد نظر داشته باشد بصیر و انقلابی‌بودن مهم است، نماینده باید منافع مردم را پیگیری کنند./فارس

 

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا