زمان : 13 مرداد 1389 - 01:42
شناسه : 24658
بازدید : 13737
گزارش یزدفردا به فردائیان (1) گزارش یزدفردا به فردائیان (1)

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان
با
سلام


در آستانه ورود به شش سالکی یزدفردا ،همچون سالگرد های دیگر یزدفردا ،چون خواستیم فردائی بمانیم ،نتوانستیم همایشی برگزار کنیم ،یا در یکی از بزرگترین و یا کوچکترین هتل ها ، ارزانترین یا گرانترین سالن های تجمعات شهر دارالمومنین ودارالعلم ،میزبان فردائیانی باشیم که با تمام وجود و صداقتشان ما در تک تک مطالب منتشره یزدفردا همراهی کرده و بعضا ساعت ها برای تنظیم مطلبی برای دیگر فردائیان وقت گذاشته و بدون هیچ چشم داشتی آن را در یزدفردا منتشر نمودند.

و مطمئن بودیم که فردائیان نیز این اجازه را به یزدفردا نخواهند داد که استقلال یزدفردا به خاطر پاسداشت شان مورد معامله قرار گیرد .

پس برای فردائی بودن سعی کردیم فردائی عمل کنیم و با شش روز سکوت و هدیه تریبون یزدفردا به فردائیان ،جشن سکوت برگزار کردیم .

نتیجه سکوت ما منجر به برداشت های متفاوتی شد :

که بعضی حرف دل فردائیان بود :


و بعضی از دوستان ملاکهائی را که ایده آل یک رسانه متعلق به فردائیان است به ما هدیه کردند:


و بعضی برداشتهائی که پاسی کوتاه را می طلبد :

وبعضی برداشت هائی که  با واقعیات  فاصله بسیاری دارد:

والبته حمایتهای معنوی مدیران استان وبالاخص مدیران  کل ارشاد استان که مرجع حمایت های فرهنگی می باشند  ،

 آقای غیاثی که مدتی کوتاه از مدیریت ایشان  شامل حال ماشد که استارت یزدفردا  را از آن جمله بود
 وحجت الاسلام عجمین که در زمان مدیریت این عزیز روحانی  علی رغم انتشار انتقادات گاه گزنده یزدفردا ،تنها محبت ولبخندهای شیرینشان را هدیه گرفتیم
و مدیرکل جدید ارشاد استان آقای عالیشوندی ،هم که در مدت کوتاه حضورشان ،با تحمل انتقادات فردائیان که از پیش از معارفه با نامه سرگشاده یکی از همراهان فردائی آغاز تا سلسله نقد ،منتقد ادامه داشته ،ثابت نموده اند که خواستار حضور رسانه های فعال مستقل منتقد هستند تا رسانه های مجیز گوی بی خاصیت (هر چند که نقدهای یزدفردا هم گاها بدلیل عدم تمرین نقد نویسی فردائیان و برداشت های محدود فردائیان از اطلاعات نواقصی را داشته )و تقدیر از فردائیان به مناسبت های مختلف از جمله ،رسانه های فعال در دهه فجر ،رسانه های فعال در پاسداشت آذر یزدی وهمچنین معرفی یزدفردا به عنوان رسانه در خور تقدیر به شورای اطلاع رسانی استان (که البته با بی مهری  شورای اطلاع رسانی استان روبرو شد )و همچنین تقدیر از پوشش خبری همکاران فردائی از اقدامات و عملکرد دولت در استان  و تائید فردائیان و حمایت از درخواست فردائیان از وزیر محترم ارشاد اسلامی ،ما را شرمنده توجه خود به رسانه های دیجیتال نمودند .
و نا گفته نماند که حمایت های معنوی گاها تاثیری به مراتب بالاتر از مادی داشته و دارد و ارزشش برای فردائیان ملموس تر بوده و می باشد .
و البته تکیه یزدفردا به مردم و مخاطبان فردائی خود بوده و می باشد و اعتبارش نیز به آمار بیش از هفده میلیون کلیکی است که فردائیان به هنگام ورود خود به یزدفردا و صفحات آن  از خود برجای گذاشته اند
.

و پیشنهاداتی مانند :

خداوکیلی اگر باز گشتید با سایت جدید و زیبا وارد عصر خبر شوید-سایت شما خسته کننده است -جلو ندارد -مطلب بی حال هست

به فکر زیبا کردن هستیم -خسته نباشید -خدا کند پشت داشته باشد -سعی خواهیم کرد که با حال تر بشود البته شما هم فردائی هستید کمک کنید تا کمتر خسته کننده باشیم و با حال تر بشویمدرج هر خبر ویا مقاله ومطلب درهرسطحی از ارزش خبری وتحلیلی شایسته یک رسانه پویا وپرمخاطب نیست .
بنابراین انتشار اخبارکم اهمیت درشهرستانها ویا روستاها ارزش کارتان را پایین می آورد.
ودرج مقالات کم محتوا وبی مبنا وگزارش های سطحی کم کم مخاطبان شما راتحلیل می برد.

 به نظر می رسد با شعار ها و مرام یزدفردا سازگاری ندارد چرا که افتخار و لزوم حضور یزدفردا را ایم دانسته و می دانیم  که رسانه همه باشیم نه رسانه مرکز نشینان وبزرگان ونویسندگان حرفه ای و اساتید فن که البته حضورشان را مایه مباهات و افتخار می دانیم وهمانگونه که خود را موظف می دانیم حضورشان را ارج نهیم ،خود را موظف به دادن فرصت حضور به روستای تک خانوار منطقه سبزدشت که یک شهید به انقلاب و اسلام هدیه داده می دانیم و برای رسانه مردمی افتخاری بالاتر از حضور یک پایتخت نشین دارد ونه تنها ارزش کار را پایین نخواهد آورد بلکه تفاوت یزدفردا با رسانه های تخصصی و خبرگزاری های رسمی را روشن تر خواهد کرد .
درج مقالات کم محتوا و گزارش های سطحی را نیز صحنه تمرینی می دانیم که  برای  پرورش بزرگانی آینده ساز که تولید کننده مقالات پرمحتوا و گزارشهای جهانی  خواهند بود لازم است .
 البته مخاطبان فردائی خود نیز با ورود به اینگونه صفحات ، گزارشات و مقالات  فرصت حضور به فردائیان مشتاق حرکت را داده و با تحمل  خبر های کوچک فرداسازانی بزرگ را خواهند ساخت .


ادامه دارد
انشالله در روزهای آتی در مورد دلایل ماندن و لزوم حضور یزدفردا ها در دنیای مجازی و همچنین نیاز های ضروری این عرصه و همچنین فردائیانی که از ابتدا تا کنون ما را همراهی کرده و ...... ادامه گزارش را  تقدیم خواهیم کرد
از اینکه ما را تحمل کردید سپاسگزاریم
فردائی باشید

یزدفردا