زمان : 07 Mehr 1402 - 13:18
شناسه : 181295
بازدید : 2703
رئیس جمهور اوکراین: برای فروش موشک ایران به روسیه شواهدی نداریم رئیس جمهور اوکراین: برای فروش موشک ایران به روسیه شواهدی نداریم یزدفردا: ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین در یک کنفرانس خبری در کی‌یف اذعان کرد شواهدی از فروش موشک به روسیه توسط ایران وجود ندارد.

به گزارش یزدفردا: دیدار رئیس جمهور اوکراین با دبیرکل ناتو و وزیر دفاع فرانسه و استقرار نیروهای واگنر روسیه در باخموت اوکراین از جمله تحولات مهم این کشور طی امروز بود.

رئیس‌جمهور اوکراین در یک کنفرانس خبری در کی‌یف اذعان کرد شواهدی از فروش موشک به روسیه توسط ایران وجود ندارد.

ولودیمیر زلنسکی امروز پنجشنبه این اظهارات را در نشست خبری که با ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو در شهر کی‌یف داشت به زبان آورد.

مقامات کی‌یف طی نزدیک به دو سال جنگ روسیه علیه اوکراین بارها ایران را به فروش پهپاد به مسکو متهم کرده‌اند و علی رغم درخواست رسمی ایران برای بررسی این موضوع و ارائه شواهد و دلایل ادعایی، کی‌یف همچنان به این درخواست کشورمان پاسخی نداده‌ است.

از سوی دیگر زلنسکی مدعی شد که نیروهای شرکت خصوصی روسیه موسوم به واگنر به شرق اوکراین و منطقه باخموت برگشته‌اند.

از سوی دیگر، «سباستین لکورنو»، وزیر دفاع فرانسه امروز پنج‌شنبه طی بازدیدی که از کی‌یف داشت با زلنسکی دیدار کرد و با او در خصوص احتمال تولید مشترک تسلیحات با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین گفت‌وگو کرد. تقویت پدافند دفاعی اوکراین قبل از آغاز زمستان محور گفت‌وگوهای دو طرف نیز بود.