زمان : 07 Mehr 1402 - 08:12
شناسه : 181243
بازدید : 2740
عزم جدی دولت جهت شتاب بخشی به ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن استاندار یزد در نشست شورای مسکن استان مطرح کرد؛ عزم جدی دولت جهت شتاب بخشی به ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن یزدفردا: استاندار یزد طرح نهضت ملی مسکن را یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی دولت سیزدهم دانست و گفت: عزم جدی دولت بر حل مسائل مربوط به پروژه های نهضت ملی مسکن و شتاب بخشی به روند ساخت آن هاست.

به گزارش یزدفردا: دکتر مهران فاطمی؛ استاندار یزد در نشست شورای مسکن استان، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: کلیه مدیران استان باید با نگاهی ویژه مسائل جامعه بزرگ ایثارگران و پیشکسوتان دفاع مقدس داشته باشند.

وی با بیان اینکه قرآن به صورت مکرر تذکراتی را به پیامبر اکرم (ص) ارائه می دهد، اظهارداشت: در قسمتی از آیه 5 سوره ابراهیم آمده است «وَذَكِّرْهُمْ بِأَيَّامِ اللَّه: روزهای خدا را به یاد آنها آور» که مقصود از «أَيَّامِ اللَّه» برهه های خاص و تاریخ ساز در هر جامعه ای است.  

استاندار یزد با بیان اینکه هر روز دوران دفاع مقدس، برای ما «ایام الله» است، افزود: حضرت امام خمینی(ره) به عنوان یک شخصیت حکیمِ فقیهِ فیلسوفِ بی نظیر در دوران غیبت امام زمان(عج)، تاکید ویژه ای بر توجه به پیشکسوتان جهاد و شهادت داشتند.  

عالی ترین مقام اجرایی استان در همین راستا ادامه داد: توجه به فرهنگ دفاع مقدس و جامعه ایثارگری، سبب پیشبرد هر چه بهتر امور و خدمتگزاری به مردم خواهد شد.  

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جلسه دو هفته گذشته خود با رئیس جمهور، اظهارداشت: در این جلسه بی پرده و صریح برخی از موانع و مشکلات موجود در سطوح استانی و کشوری مطرح می شود تا با اتخاذ تصمیمات لازم، مسائل با سرعت بیشتری حل شود.  

استاندار یزد طرح نهضت ملی مسکن را یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی دولت سیزدهم دانست و تصریح کرد: در جلسه مذکور، به طور ویژه خواستار «تسریع در روند پرداخت وام های طرح نهضت ملی مسکن» شدم.

فاطمی با بیان اینکه در حال حاضر مسئله تامین زمین برای پروژه های نهضت ملی مسکن حل شده است، افزود: آخرین جلسه شورای عالی مسکن با دستورکار «مسائل مرتبط با بانک ها» برگزار شد.  

استاندار یزد با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی مسکن در روز دوشنبه هفته جاری و حضور وی در این جلسه، گفت: پیشنهادات بسیار خوبی جهت تامین منابع مالی بانک ها جهت تسریع در روند پرداخت وام ها ارائه و مقرر شد پیشنهادات بررسی و در دستور کار قرار گیرد.  

وی با بیان اینکه به زودی گشایش بسیار خوبی در حوزه پرداخت وام ها ایجاد خواهد شد، اظهارداشت: فرمانداران و کارگزاران به صورت جدی پیگیر مباحث مرتبط با طرح‌های نهضت ملی مسکن باشند.  

فاطمی با اشاره به مصوبه هفته گذشته شورای مسکن استان مبنی بر گزارش حضوری هر یک از فرمانداران در نشست های این شورا، افزود: پیش از حضور هر فرماندار در نشست، تیمی از شورای مسکن استان در شهرستان مربوطه حضور یافته و میزان پیشرفت پروژه بر اساس برنامه زمانبندی و مسائل موجود را بررسی کنند.

استاندار یزد با بیان اینکه تیم مذکور مکلف به حل برخی از مسائل پیش روی اجرای پروژه های شهرستان ها هستند، خاطرنشان کرد: گزارش مربوط به هر شهرستان، در نشست های شورای مسکن بررسی و تصمیمات لازم جهت حل موانع احتمالی اخذ خواهد شد.  

فاطمی با بیان اینکه مسائل مربوط به نهضت ملی مسکن باید به صورت شبانه روزی و با روحیه جهادی دنبال شود، گفت: اگر بخواهیم روند اداری را در ارتباط با پروژه های نهضت ملی مسکن پیش بگیریم روند اجرای پروژه های به شدت طولانی خواهد شد.  

وی در ادامه خطاب به فرمانداران و مدیران مرتبط با پروژه های نهضت ملی مسکن، بر پیگیری جدی وصول سهم استان از منابع اختصاص یافته برای مسائل مربوط به پروژه های این حوزه تاکید کرد.

استاندار یزد با بیان اینکه به عقیده بنده مدیریت بر چهار رکن استور است، گفت: این چهار رکن عبارت است از «توکل بر خدا»، «تشخیص صحیح اولویت»، «تمرکز بر اولویت» و «پیگیری و نظارت» و انتظار مدیران این ارکان را مد نظر قرار دهند.

فاطمی خاطرنشان کرد: مدیران امروز ما باید قوی، پیگیر، وقتگذار، جهادی و با روحیه جنگنده و خستگی ناپذیر برای حل مسائل و مشکلات باشند تا مسائل را در حداقل زمان شناسایی و مرتفع کنند.

وی با تاکید بر اینکه برای حل یا تسریع در پیشبرد برخی مسائل نباید به انتظار تصمیمات کشوری نشست، افزود: پیشنهادات کارشناسی شده و عملیاتی برای مسائل هر حوزه باید تهیه و جمع آوری و در جلسات با وزرا و مسئولین مربوطه ارائه و مصوبه لازم اخذ شود.  

استاندار یزد در ادامه به طراحی های انجام شده برای نمای واحدهای نهضت ملی مسکن سایت پردیس زندگی اشاره و خاطرنشان کرد: در سایت به صورت ویژه نمای ساختمان ها و سیما و منظر مورد توجه قرار گیرد.  

 استاندار یزد در پایان به برخی مصوبات نشست های قبلی شورای مسکن استان اشاره و بر تحقق آن ها در حداقل زمان تاکید کرد.