زمان : 15 Aban 1401 - 12:44
شناسه : 176872
بازدید : 4514
برگزاری ۲۰ برنامه کتابخوانی در مهریز رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مهریز: برگزاری ۲۰ برنامه کتابخوانی در مهریز یزدفردا: رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مهریز: ۲۰ برنامه در هفته کتاب و کتاب خوانی در مهریز برگزار می‌شود.

به گزارش یزدفرداسعید قریشی در آستانه هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با اشاره به شعار امسال هفته کتاب «ما همانیم که می‌خوانیم» گفت: به همین مناسبت مسابقه کتابخوانی، جشنواره ادبی کودک و نوجوان و مسابقه کتاب کوچولوی من و نشست با شاعران و نویسندگان و ده‌ها برنامه و فعالیت کتابخوانی در کتابخانه‌های عمومی برگزار خواهد شد.

وی افزود: جشنواره و مسابقه "کتاب کوچولوی من" ویژه دانش آموزان ابتدایی، جشنواره ادبی اعضای کتابخانه‌های روستایی مهریز، ایجاد ایستگاه کتاب در سه نقطه پر رفت و آمد شهر، اهدای کتاب معدن سرب و روی مهدی آباد به کتابخانه‌های عمومی، رونمایی کتاب «فلسفه اسلامی و حکمت متعالیه» اثر محمد زارع بیدکی، مسابقه کتابخوانی از کتاب «من و کتاب» مقام معظم رهبری، ایجاد ایستگاه اهدای کتاب و برپایی میز خدمت در محل نماز جمعه شهرستان از مهمترین برنامه‌های این هفته است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار مهریز نیز گسترش خدمات فرهنگی و به ویژه ارتقای کتابخوانی با بهره گیری از ظرفیت نهاد‌ها و گروه‌های مختلف مردمی همچون بسیج، دانش آموزان، روحانیون، دانشجویان، مدیران مدارس، روابط عمومی ادارات و سایر گروه‌ها را خواستار شد.

زارع زاده ادامه داد: در هفته کتاب، از خیرین در حوزه کتاب و کتابخوانی، دانش آموزان کتابخوان و نویسندگان شهرستان تقدیر و تجلیل شود و مدیران اداره‌ها هم در مراسم‌های تجلیل و تقدیر از اهدای کتاب غافل نشوند.