زمان : 14 Mehr 1401 - 12:50
شناسه : 175725
بازدید : 3279
یادواره شهدای شاهدیه یزد برگزار می شود مسئول اجرایی یادواره شهدای شاهدیه و فرمانده پایگاه امام حسن مجتبی (ع) شهر شاهدیه یزد: یادواره شهدای شاهدیه یزد برگزار می شود یزدفردا: مسئول اجرایی یادواره شهدای شاهدیه و فرمانده پایگاه امام حسن مجتبی (ع) شهر شاهدیه یزد از برگزاری هفدهمین یادواره شهدای این شهر در گلزار شهدای گردفرامرز خبر داد.

به گزارش یزدفردا: محمدرضا سلطانی گردفرامرزی با اشاره به اینکه شهر شاهدیه در دوران هشت سال دفاع مقدس 54 شهید تقدیم انقلاب کرده است افزود: این شهدا عمدتا در دو گلزار شهدای گردفرامرز و ابرندآباد مدفون هستند.

 وی ادامه داد: یاد و خاطره این شهدا در مراسمی با سخنرانی حجت الاسلام رفیعی از سخنرانان مطرح کشوری و مداحی حاج رضا نبوی گرامی داشته می شود.

مسئول اجرایی هفدهمین یادواره شهدای شاهدیه یزد گفت: این یادواره هر سال در یکی از محلات ابرندآباد و گردفرامزوز برگزار می شود و امسال در گلزار شهدای گردفرامرز برگزار خواهد شد و البته این برنامه به مدت سه روز و در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه در حال برگزاری است که اصل این مراسم عصر امروز، پنجشنبه خواهد  بود.

سلطانی گردفرامرزی اظهار داشت: در شهر شاهدیه 17 خانواده شهید که در حیات هستند و از نعمت وجود آنان برخوردار هستیم، نیز در یادواره حضور خواهند یافت.

وی از برگزاری برنامه های جنبی در حاشیه هفدهمین یادواره شهدای شهر شاهدیه خبر داد و گفت: مراجعه به مدارس و حضور روایان دفاع مقدس در جمع دانش آموزان، محفل انس با قرآن با حضور سید محمد حسینی پور از قاریان بین المللی از جمله برنامه های جنبی این یادواره است.

سلطانی گردفرامرزی ادامه داد: همچنین عکس شهدای شاهدیه که در اوایل دفاع مقدس توسط احمد رسولی از هنرمندان شهر شاهدیه نقاشی شده بود و تنها مربوط به شهدای ابرندآباد بوده، لذا در این یادواره تمثال بقیه شهدای شهر شاهدیه توسط این هنرمند تکمیل خواهد شد.

فرمانده پایگاه امام حسن مجتبی (ع) شهر شاهدیه یزد گفت: از برکات این یادواره حضور گروه های جهادی عمران در مناطق کمتر برخودار شهر شاهدیه و کمک جهت تعمیر منازل اقشار ضعیف بوده است، همچنین گروه های جهادی معیشتی نیز در تهیه بسته معیشتی و کمک به اقشار مختلف این منطقه اقدام خواهند کرد و پایگاه خواهران به منازل خانواده شهدا مراجعه و یاری رسان مادران شهدا هستند.

وی اظهار داشت: از عموم مردم دارالعباده استان یزد دعوت می کنیم تا مهمان شهدا در یادواره شهر شاهدیه باشند و در پایان نیز مهمان سفره شهدا خواهند بود و در برنامه های جنبی زیادی که برای یادواره پیش بینی شده، حضور یابند.

سلطانی گردفرامرزی یادآور شد: این یادواره عصر امروز، از ساعت 17 با اجرای سرود سلام فرمانده دانش آموزان مدارس شاهدیه آغاز و تا پاسی از شب ادامه دارد.