زمان : 12 Mehr 1401 - 14:21
شناسه : 175647
بازدید : 4567
شهرک صنایع دستی در میبد ساخته می‌شود فرماندار میبد: شهرک صنایع دستی در میبد ساخته می‌شود یزدفردا: فرماندار میبد از ساخت شهرک‌های صنایع دستی با هدف حمایت از این صنعت خبر داد.

به گزارش یزدفردامدیر صندوق کارآفرینی امید استان با فرماندار دیدار و ظرفیت‌های کارآفرینی و گردشگری را در راستای رونق بخشی به کسب و کار‌ها و ایجاد اشتغال بررسی کرد.

فرماندار میبد در این دیدار گفت: یکی از محور‌های مهم اقتصادی و گردشگری هدف گذاری شده در این شهرستان، حمایت از کسب و کار‌های هنری، صنعت گردشگری و میراث فرهنگی، بوم گردی‌ها و صنایع دستی در همه حوزه‌های زیلو، سفال، سرامیک، کاربافی و کار‌های هنری است.

سجادی پور افزود: برای تحقق اهداف، برنامه‌های مختلفی از جمله ایجاد شهرک‌های صنایع دستی زیلو و سفال طراحی شده است.

محمد امامی مدیرعامل صندوق کارآفرینی استان هم ضمن اعلام آمادگی صندوق در حمایت از کسب و کار‌ها و ارائه تسهیلات به طرح‌های گردشگری و صنایع دستی و هنری، از بوم گردی ملامعصومه و مجموعه هنری محمد حسن کارگرزاده بازدید کرد.

بوم گردی ملامعصومه با برخورداری از فضای مناسب سنتی، اتاق‌ها و قنات و مجموعه هنری کارگرزاده با انواع سنگ نوشته‌های قرآنی دل هر بیننده را به خود جلب می‌کند که در صورت حمایت، ظرفیت مناسب کارآفرینی و گردشگری و معرفی آن به هموطنان و در سطح ملی و بین المللی خواهد بود.