زمان : 19 Tir 1401 - 14:06
شناسه : 174443
بازدید : 5965
نماز باشکوه عید سعید قربان در بهاباد اقامه شد همزمان با روز عید قربان نماز باشکوه عید سعید قربان در بهاباد اقامه شد همزمان با سراسر کشور نماز وحدت بخش عید سعید قربان روز شنبه امامت حجت الاسلام محمد علی اخوان بهابادی امام جمعه موقت بهاباد و با حضور اقشار مختلف مردم ولایی در مسجد جامع این شهر اقامه شد.

امام جمعه موقت بهاباد در خطبه‌های نماز عید قربان و سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی ، ترک محرمات و گناهان گفت: قربان، عید بندگی، دلدادگی ، عید ایثار ، اخلاص و از خود بریدن و دل را از خدایان پوشالی که برای خود ساخته ، پاک کند و باید این همه بند را که به پای روح خود پیچیده است، ترک کند .

حجت الاسلام اخوان بهابادی تصریح کرد : مکه و منی قربانگاه عاشقان است؛ همان نقطه عالم است که در آنجا، پدر توحید به فرزندان آدم آموخت، دل‎بستن به جان و فرزند نیز رنگ و بوی شرک دارد.

وی با اشاره به اینکه عید قربان دارای آموزه‌های فراوانی است، تاکید کرد: قربانی در منا مقدمه رسیدن به عید غدیرخم است.

امام جمعه موقت بهاباد با تبریک آغاز دهه امامت و ولایت و فرا رسیدن عید غدیرخم تصریح کرد: رسیدگی به مساکین، مستضعفان و فقرا و اطعام نیازمندان باید در دستور کار مسلمانان در دهه امامت و ولایت بیشتر قرار بگیرد.

وقت نماز عید قربان (روز دهم ماه ذی‌الحجه) از اول آفتاب تا هنگام ظهر است، مستحب است نماز عید قربان پس از طلوع آفتاب خوانده شود.

انتهای پیام/