نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد: با خودباوری به خودکفایی می رسیم
مهارت آموزی را از گروه های مرجع شروع کنیم/ افراد ماهر به جامعه تزریق کنیم

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دیدار با آیت الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: باید مهارت آموزی را از گروه های مرجع مانند سربازان، دانش آموزان و دانشجویان شروع کرده تا افراد ماهری را به جامعه تزریق کنیم.

13 آذر 1398                          تعداد بازدید: 3015                          کد خبر : 155755

معاون وزیر کار، دوازدهم آذر ماه سال جاری در سفر به استان یزد در دیدار با آیت الله محمدرضا ناصری گفت: حدود ششصد مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی در سطح کشور با پنج هزار و ۵۰۰ کارگاه و قریب به شش هزار مربی فعالیت دارند.

او افزود: تا ده سال آینده ۴۷ درصد شغل های کشورهای توسعه یافته تحت تاثیر اشتغال های جدید قرار گرفته و ضعیف می شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای افزود: شغل نباید صرفا از طریق دسترسی به مدرک باشد، بلکه باید جامعه را به سمتی سوق دهیم که خلاقیت فردی و کار جمعی را در آن وسعت ببخشیم و استان یزد می تواند در این  زمینه پرچم دار باشد.

آیت الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در این دیدار با اشاره به اهمیت آموزش گفت: معلم ها، اساتید، دانش آموزان و دانشجویان روی مباحثی که تدریس می کنند و آموزش می بینند تفکر کنند و فقط صرف آموزش و امتحان نباشد.

وی با بیان این که غربی ها به دنبال تضعیف روحیه ی خودباوری در بین جوانان ما هستند، گفت: ما باید خودمان را باور کنیم، جوانان باید خود اشتغال باشند و به دنبال ساختن قطعات مورد نیازمان در صنعت برویم.

امام جمعه یزد در خاتمه تأکیدکرد: برای انجام هر کاری باید تعقل کنیم تا بهترین تصمیم را بگیریم.

 


سایت خبری یزد فردا