زمان : 26 مرداد 1398 - 01:25
شناسه : 152995
بازدید : 3075
کره‌شمالی: دیگر با کره‌جنوبی حرفی نداریم کره‌شمالی: دیگر با کره‌جنوبی حرفی نداریم

یزدفردا:ارتش کره‌جنوبی اعلام کرد، کره‌شمالی بامداد امروز دو پرتابه نامشخص به سمت دریای شرقی شلیک کرد. پرتاب امروز ششمین پرتاب این کشور طی یک ماه گذشته بوده است.

به گزارش ایلنا، رویترز نوشت، ارتش کره‌جنوبی، بامداد امروز- جمعه- در بیانیه‌ای اعلام کرد کره‌شمالی اقدام به شلیک دو پرتابه نامشخص جدید به سمت دریای ساحل شرقی خود کرده است.

کره‌شمالی به رغم دیداری که روز ۳۰ ژوئن میان «کیم جونگ‌اون» رهبر این کشور و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا برگزار شد، طی یک ماه اخیر اقدام به انجام شش آزمایش موشکی کرده است.

شش روز پیش هم کره‌شمالی دو موشک بالستیک کوتاه‌برد را به دریای ژاپن شلیک کرد.

از سوی دیگر، کمیته اتحاد کره‌‌شمالی بیانیه‌ای منتشر کرده که به نظر می‌رسد در پاسخ به «مون جائه‌این» رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی باشد.

کره‌شمالی در این بیانیه هرگونه گفت‌وگوهای صلح با کره‌جنوبی را رد کرده و گفته است که دیگر حرفی برای گفتن ندارند.

به نظر می‌رسد آنچه که کره‌شمالی را عصبانی کرده، سخنرانی رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی است که در آن گفته تا سال ۲۰۴۵ دو کره متحد خواهند شد. این سخنرانی در سالگرد استقلال کره از ژاپن ایراد شده بود.

بعد از جنگ جهانی دوم کره به دو کشور تقسیم شد. کره شمالی کمونیسم را برگزید و جنوبی‌ها به غرب گرایش پیدا کردند.

مون همچنین گفته است که گفت‌وگوهای مربوط به عاری کردن شبه جزیره از سلاح‌های هسته‌ای به مشکل برخورده است.

کره‌شمالی اما از همسایه جنوبی ایراد گرفته که از یک طرف حرف از صلح می‌زند و از سوی دیگر در مانورهای نظامی مشترک شرکت می‌کند.

بیانیه کره‌شمالی با لحنی تند، این سوال را مطرح کرده که آیا رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی «عقلش درست کار می‌کند؟» برای اینکه به گمان آنها صحبت از صلح معنایی ندارد، وقتی که کره‌جنوبی مشغول مانور نظامی برای نابود کردن ارتش کره‌شمالی در ۹۰ روز است.