معاون عمراني استاندار يزد:
نهادها و دستگاه هاي اجرايي استان ملزم به استفاده از تجهيزات كاهنده مصرف آب هستند

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار يزد در كارگروه سازگاري با كم آبي مطرح كرد: نهادها و دستگاه هاي اجرايي استان با هدفگذاري كاهش 20 درصدي مصرف، ملزم به استفاده از تجهيزات كاهنده مصرف آب هستند.

30 خرداد 1398                          تعداد بازدید: 2992                          کد خبر : 150941

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، كارگروه سازگاري با كم آبي استان به رياست‌ « محسن صادقيان» معاون هماهنگي امور عمراني استانداري يزد و اعضاي اين كارگروه تشكيل جلسه داد.
معاون هماهنگي امور عمراني استاندار يزد در اين نشست با اشاره به ضرورت مديريت مصرف در استان بيان كرد: كليه نهادها،بانك ها و دستگاه هاي اجرايي بايد با تكيه بر اصل فرهنگ سازي و استفاده از وسایل کاهنده به ميزان۲۰ درصد در آب شرب صرفه جویی كنند.
« محسن صادقيان» افزود:بررسی هاي اولیه نشان می دهد که استفاده از این تجهیزات باعث کاهش ۲۰ درصدی مصرف آب شرب در ادارات مي شود  و بر اين اساس هدف گذاري فعلي استان در حوزه مديريت مصرف بر اين ميزان متمركز شده است.
 صادقيان با قدرداني از دستگاه هاي اجرايي و شرکت های پيشگام در نصب و استفاده از  تجهیزات كاهنده مصرف آب گفت: طبق بررسي هاي صورت گرفته و مصوبات کار گروه سازگاری با کم آبی استان الزام استفاده تمام نهادها از وسایل کاهنده مصرف آب وجود دارد.
گفتني است در ابتدای این نشست شرکت آب و فاضلاب شهري(آبفا) طرح انتقال آب دریاچه پساب شهر یزد و مشخصات مسیر انتخاب شده را ارائه و موارد فنی ، زيست محيطي و نقاط قوت و ضعف اين پروژه مورد هم انديشي و  تبادل نظر قرار گرفت.
در ادامه اين جلسه نتایج پروژه تجهیز دستگاه هاي اجرايي به  وسایل کاهنده مصرف آب و  طرح احداث ايستگاه هاي برداشت آب در  ۴ نقطه شهر یزد نيز ارائه شد و با توجه به ارائه گزارش از پيشرفت ايستگاه برداشت آب در خیابان مسکن و شهرسازی، بهره برداري از این مکان تا ۱۵ تیرماه در دستور كار قرار داده شد.سایت خبری یزد فردا