به مناسبت شهادت شیخ نمر باقر النمر
خون تو صحرا را لاله زار می کند

ذبیح ا... زارع

13 دی 1394 - 17:24                          تعداد بازدید: 6916                          کد خبر : 116388

ذبیح ا... زارع ، معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه دو تهران"وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ"شهادت عالم بزرگوار شیخ ربانی جهان اسلام، شیخ نمر باقر النمر به دست دولت عربستان، از سوی رژیم آل¬ سعود ، جهان اسلام را در بهت و اندوه عمیقی فروبرد.
شهادت این رهبر گرانقدر شیعیان عربستان نشانی دیگری از سرکوب حق و حقیقت به دست ابوجهل های زمان است که بیش از هر زمان دیگر در آینه تصویر سقوط خود را می بینند .
تاریخ تشیع سرشار است از مجاهدت و شهادت ها ی عاشقانه برای اثبات حق و حقیقت ، برای عزت آفرینی و تداوم بخشی به خط سرخ آزادگی . هجرت این عالم بزرگوار گواه روشنی ست بر بی کفایتی و ظلم ال سعود در سرزمینی که روزگاری جایگاه وحی و محل نزول آیه های مبین قرآنی بر پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) الهی بوده است.
حکومت آل سعود که در دوران جدید خود و با روی کارآمدن حکمرانان افراطی خود را در باتلاقی از بحران های سیاسی گرفتار کرده است ، این بار در اقدامی نابخردانه ضمن تحریک عواطف شیعیان جهان بار دیگر بر جهل خود در برخورد با اقلیت شیعه تاکبد نمود و موجی از انزجار جهانی را حتی در میان هم پیمانان نزدیک خود موجب شد .
به هر حال: شمارش معکوس فروپاشی نظام فرتوت سعودی سرسپرده آغاز شده است و این شهادت سرخ روند سقوط سعودیان را شتاب خواهد بخشید. بر هم زنندگان حق و عدالت بزودی تاوان خون این شهید گرانمایه و سایر شهیدان سیره پیامبر(ص) را که طی دوازده سال اخیر در جای جای منطقه بر زمین ریخته است خواهند پرداخت.
شهادت سرخ شیخ نمر بدون شک آخرین برگ از شهادت نامه ی شیعیان در سرزمین پیامبر نخواهد بود و این ایمان به عدالت خواهی و فریاد ظلم تا بیکران بر صحرای حجاز طنین انداز است و کیست که نداند ظلمی پایدار نخواهد ماند و سراسر گیتی گورستان ظالمان است .
اینچنین اقداماتی جز نقض گفته های عده ای حکومت دیکتاتور نخواهد بود؛ آنان که تا دیروز داعیه ظلم ستیزی و دموکراسی داشتند امروز ظالمانی چون آل سعود را حمایت می کنند که اگر پشتیبانی‌های دولت‌های دمکراتیک غربی از این رژیم دیکتاتور نبود، هرگز به این جنایت و جنایات بی‌شمار دیگر در یمن ،سوریه ، عراق و بحرین موفق نمی‌شد. بی شک علم بدون عمل فرجامی بهتر از این نخواهد داشت!
وقت آن رسیده است که جهان اسلام که همواره روحیه ای ظلم ستیز و متحد داشته اند ، با محکومیت قاطع این جنایت، عرصه حضور را بر این چنین ظالمانی بسته، و به مصداق آیه ی یدالله فوق ایدیهم برعلیه جور و ستم حاکم بر منطقه بر خیزند؛
باشد که بزودی شاهد براندازی حکومت ظالمان و برپایی عدالت جهانی باشیم.


سایت خبری یزد فردا