یزدفردا: معاون شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان یزد، از افزایش سقف تسهیلات بازآفرینی شهری به ۵۵۰ میلیون تومان و ۲۰ ساله شدن مدت باز پرداخت آن خبر داد.

به گزارش یزدفردا: خسروآبادی در نشست شورای مسکن استان یزد گفت: اعطای تسهیلات در بافت‌های فرسوده استان از ۳۵۰ به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

 معاون شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان یزد، افزود: مدت بازپرداخت این تسهیلات هم از ۱۰ سال به ۲۰ سال افزایش یافته است.

خسرو آبادی تصریح کرد: افزایش یک طبقه تراکم، کاهش ضریب پارکینگ و کاهش ضریب فضای باز مهمترین سیاست‌های تشویقی در حوزه بازآفرینی شهری است.

معاون شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان یزد ادامه داد: ساکنان بافت‌های تاریخی با مراجعه به سامانه بافت فرسوده شهری و ثبت نام می‌توانند از وام ۲۸۰ میلیون تومانی استفاده کنند.

 خسروآبادی تاکید کرد: این تسهیلات مختص استان یزد و با مدت بازپرداخت ۵ ساله می‌باشد.

 تسریع در طرح نهضت ملی مسکن نیا زبه نگاه جهادی مسئولان دارد

 استاندار یزد هم در این نشست اظهار داشت: حدود ۱۰ روز قبل با رئیس جمهور جلسه‌ای داشتیم که مسئله طرح های نهضت ملی مسکن مهمترین موضوعی بود که در این نشست به عنوان یکی از مهمترین شعار‌های دولت مطرح شد.

 فاطمی افزود: اعطای تسهیلات در مسیر خوبی قرار گرفته است، اما تا زمانی که به صورت جدی پیگیری های لازم انجام نشود، نمی‌توانیم انتظار اتفاق خاصی را داشته باشیم و باید برای افزایش سرعت کار، بانک‌ها با نگاه جهادی و پیگیری، مشکل پرداخت تسهیلات را برطرف کنند..

 استاندار با اشاره به اینکه اگر بخواهیم روند اداری را در مورد مسکن سازی پیگیری کنیم قطعا هیچ خانه‌ای برای مردم ساخته نخواهد شد، تصریح کرد: لازم است تمامی مسئولان در همه رده‌های استان به صورت جدی پیگیر موضوع طرح‌های نهضت ملی مسکن باشند و در شهرستان‌ها در بازدید مسئولان، مسائل مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان هرچه سریع‌تر طرح‌ها آماده تحویل شوند.

 استاندار همچنین درباره تأمین زیرساخت‌ها افزود: تمامی افرادی که مسئولیتی بردوش دارند باید به صورت جدی پیگیر جذب منابع از تهران باشند تا بتوانیم بیشترین میزان منابع را برای طرحها جذب کنیم.

 فاطمی ادامه داد: پردیس زندگی که به دنبال ساخت آن در طرح نهضت ملی مسکن هستیم را می‌خواهیم به عنوان یک الگو در کل کشور معرفی کنیم و در این حوزه موضوع معماری و نما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 استاندار یزد موضوع نمای ساختمان را تاثیرگرفته از فرهنگ هر جامعه دانست و افزود: نما، سیما و منظر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید نسبت به این موضوع حساسیت بالایی داشته باشیم.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا