یزدفردا "هیئت وزیران در جلسه صبح امروز خود به ریاست آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، با اصلاح یک ماده از آیین نامه اجرایی آموزشگاه های رانندگی درخصوص شرایط فعالیت مؤسس و مدیر آموزشگاه های مذکور موافقت کرد.
به گزارش یزدفردا به نقل از دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در راستای سهولت کسب و کار و تمدید مجوز برای دارندگان پروانه آموزشگاه های رانندگی، مصوب کرد شرط دارا بودن حداقل مدرك تحصيلي ديپلم براي مؤسس و حداقل مدرك تحصيلي كارشناسي براي مدير آموزشگاه های رانندگی، صرفاً برای آن دسته از آموزشگاه هایی که پس از ابلاغ این آیین نامه پروانه تأسیس اخذ نموده اند، معتبر خواهد بود.

 ** مجوز واگذاری اراضی در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای تأمین هزینه های مورد نیاز تعدادی از پروژه های آزادراهی کشور

با تصویب هیئت وزیران، به وزارت راه و شهرسازی (سازمان ملی زمین و مسکن) اجازه داده شد تا سقف مبلغ ۳۰ هزار میلیارد ریال به ارزش کارشناسی روز، از اراضی در اختیار این وزارتخانه جهت تأمین بخشی از هزینه های احداث پروژه آزادراه های تهران- شمال، اصفهان- شیراز، حرم تا حرم، اراک- خرم‎آباد را در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط در اختیار شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور قرار دهد.

 

** صدور مجوز برای انعقاد قرارداد مشارکت احداث آزادراه چالوس- رامسر

به منظور تسریع در آغاز عملیات اجرایی فرایند تأمین مالی پروژه آزادراه چالوس – رامسر، با صدور مجوز به وزارت راه و شهرسازی برای انعقاد قرارداد با «شرکت احداث، نگهداری، بهره برداری و انتقال آزادراه چالوس – رامسر» به سهامداری کنسرسیوم بانک های مسکن، ملی، ملت، تجارت، صادرات، سینا، کارآفرین و گروه کاپداج (شامل شرکت های پرلیت، استراتوس، جهان پارس، آبادراهان پارس و دیداس) موافقت کرد.

 

** اصلاح مصوبه دولت درخصوص انتقال بدهی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران به بانک های تجارت و مرکزی به حساب بدهی دولت

هیئت وزیران به استناد ماده (۶) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، مصوب کرد بدهی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران به بانک های تجارت و مرکزی جمهوری اسلامی ایران جمعاً به مبلغ ۲۲ هزار و ۲۴۲ میلیارد ریال ناشی از تکالیف قانونی مربوط، بابت اصل و سود تضمین شده تسهیلات دریافتی، پس از افزایش سرمایه دولت در شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران به میزان مبلغ فوق‌الذکر، با اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه داری کل کشور) به بدهی دولت منتقل شده و با رعایت مقررات مربوط به روزرسانی گردد.

 

** اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس

دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری طرح های مربوط تعیین کرد.

 

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا