فرارو نوشت:سایت فدراسیون کشتی، حسن یزدانی قهرمان جهان و المپیک که در رنکینگ سال ۲۰۲۱ اتحادیه جهانی کشتی در جایگاه دوم قرار گرفته بود، ظهر امروز ۷ هزار دلار جایزه درنظر گرفته شده از سوی اتحادیه جهانی کشتی را دریافت کرد. این جایزه توسط ابراهیم مهربان، دبیر فدراسیون کشتی به این قهرمان اهدا شد.

با اعلام اتحادیه جهانی از سال ۲۰۲۱، کشتی گیران برتر رنکینگ در اوزان ده گانه آزاد و فرنگی و زنان، هر کدام در مجموع مبلغ ۲۰۰ هزار دلار دریافت می‌کنند؛ که به ترتیب به نفرات اول تا سوم هر وزن ۱۰، ۷ و ۳ هزار دلار تعلق می‌گیرد.

بر این اساس در کشتی آزاد کامران قاسم‌پور به عنوان نفر اول وزن ۹۲ کیلوگرم، حسن یزدانی و امیرحسین زارع به عنوان نفرات دوم اوزان ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم و محمد نخودی به عنوان نفر سوم وزن ۷۹ کیلوگرم در رنکینگ سال ۲۰۲۱ قرار گرفتند.

همچنین در کشتی فرنگی نیز میثم دلخانی، محمدرضا گرایی و علی اکبر یوسفی به عنوان نفر اول اوزان، ۶۳، ۶۷ و ۱۳۰ کیلوگرم و محمدهادی ساروی به عنوان نفر دوم وزن ۹۷ کیلوگرم رنکینگ اتحادیه شناخته شدند.

در مراسمی جوایز کشتی‌گیران کشورمان به آن‌ها اهدا شده بود و حسن یزدانی به دلیل حضور در انجام تست‌های آمادگی جسمانی در آکادمی ملی المپیک در این مراسم حضور نداشت.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا