امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان این‌که جنگ امروز در فضای رسانه‌ای است، گفت: رسانه‌ها زیبایی های اسلام، انقلاب و سیره حضرت زهرا(س) را برای جامعه ترسیم کنند.

به گزارش یزدفردا: حجت الاسلام سید محمدکاظم مدرسی، صبح امروز در مراسم دیدار با بانوان فعال رسانه‌ای استان یزد اظهار کرد: خبرنگاری و اطلاع‌رسانی در جامعه شیعی سابقه طولانی دارد و آنچه امروز در اختیار داریم از صدر اسلام تاکنون، به برکت خبرنگاران و رسانه‌ای بودن جمعی از انسانها به صورت طرفدار یا بی طرف بوده که البته بخشی از آنها توسط حضرات معصومین(ع) انجام شده است.

وی با بیان این‌که روایتگران آن دوران همان مسئولیت خطیر خبرنگاران امروز را بر عهده داشتند، افزود: بانوان بسیار بهتر از مردان می‌توانند به وظایف و مسئولیت های خود رسیدگی کنند و حوزه رسانه نیز از وجود زنان مسئولیت پذیر بهره‌مند است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: هر کجا با خبرنگاران مواجه بوده‌ایم، کار اطلاع رسانی با دغدغه بسیار کمتر و با شفافیت و ظرافت بیشتری انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ایام ماه بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: امروز هجمه‌های بسیاری علیه نظام اسلامی وجود دارد به ویژه فضای مجازی که مالک آن غربی‌ها هستند، به کمک این هجمه آمده است.

مدرسی خاطرنشان کرد: هدف غرب، از بین بردن قله‌های فرهنگی است که با منافع آنها مغایر است که یکی از آنها خانواده، دیگری ایثار، شهادت، ارزش‌های اسلامی و ... است.

آیت الله مدرسی یزدی تصریح کرد: دشمن شیوه‌های مختلفی در این زمینه به کار گرفته که یکی از آنها القاء، ناامیدی و یاس است و ما اگر بتوانیم در این میان زیبایی ها را ارائه دهیم، هیچ نگرانی از فعالیت و برنامه های آنها نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: اگر بتوانیم زیبایی‌های اسلام، زیبایی‌های انقلاب، زیبایی‌های هویت اجتماعی را به مردم ارائه دهیم، شبهات خود به خود از بین می رود و نیازی نیست که شبهات را تک به تک در فضای مجازی یا رسانه‌ها پاسخ دهیم.

امام جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: مهم این است که بتوانیم این زیبایی‌ها که البته در کنار آن سختی‌ها و ناملایمات و ناهمواری‌ها وجود دارد را با ظرافت ارائه دهیم زیرا نمی توانیم با کسانی که همه ارزشهای ما را مورد هجمه قرار می‌دهند، مواجهه رو در رو داشته باشیم.

وی خطاب به بانوان رسانه تاکید کرد: زیبایی‌های اسلام، تشیع و سیره حضرت زهرا(س) را شما باید به مردم کشورمان و سایر کشورها ارائه کنیم و اگر رسانه‌ها در این زمینه احساس مسئولیت نکنند، چه کسی می‌خواهد احساس مسئولیت داشته باشد.

مدرسی خاطرنشان کرد: تمام همت طرف مقابل ما، نشر نا امیدی در جامعه ماست و رسانه ها در این زمینه مسئولیت مهمی بر عهده دارند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش شیوع کرونا و نارنجی شدن وضعیت استان یزد بیان کرد: اسلام در این بلایا آرامش بسیاری به مردم می دهد و باید با مراجعه به منابع و نشر احادیث و روایات و آیات، نگرانی مردم را از بین ببریم.

وی خاطرنشان کرد: معتقد به وجوب تزریق واکسن حتی نوبت سوم آن هستم اما متعقدم باید ضمن درمان و یافتن راهکارهای آن، آرامش را به مبتلایان، خانواده های آنها و سایر افراد جامعه تزریق کنیم.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا