سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد به کارفرمایان و دستگاه‌های اداری استان توصیه کرد: برای جلوگیری از تعطیلی و کاهش فعالیت‌ها، محدودیت های ورود برای پرسنل و مراجعه‌کنندگانی که واکسن نزده‌اند اعمال کنند.

به گزارش یزدفردا: دکتر ابراهیم سلمانی افزود: در همین راستا، دانشگاه علوم پزشکی یزد بعنوان متولی این بخش در استان، ورود به ستاد اداری دانشگاه را صرفاً با ارائه کارت واکسیناسیون یا پی سی آر منفی ۷۲ ساعت قبل، امکان پذیر کرده است.

وی تأثیر واکسیناسیون بر ابتلای افراد به کرونا در موج پنجم را بسیار زیاد خواند و افزود: میانگین سنی افراد مبتلا ۱۰ سال کاهش یافت و فوتی ها بیشتر افراد جوان و میان سال بودند و واکسیناسیون افراد پرخطر و بالای ۵۰ سال تمام شاخص های ما در موج پنجم را بهبود بخشیدند.

وی با بیان اینکه تأثیر واکسیناسیون بر کنترل کرونا را کاملاً شاهد هستیم، گفت: هیچکدام از بستری شدگان کرونا در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان واکسینه نشده بودند.

سلمانی یادآور شد: هفت ماه از ورود واکسن به کشور می گذرد و مشاهده عوارض بسیار پایین آن و کارآیی بسیار قابل توجه آن به ویژه در بدحال شدن و فوت بیماران، جای هیچ شک و تردیدی برای ضرورت واکسیناسیون نمی گذارد.

وی تصریح کرد: از چند ماه آینده برخی از خدمات اجتماعی مانند ورود به اماکن عمومی و ورزشی، گرفتن بلیط قطار و اتوبوس و رفتن به مسافرت صرفاً به افراد واکسینه شده تعلق می گیرد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد اضافه کرد: افرادی که واکسن نمی زنند نه تنها خود را در معرض خطر و مرگ قرار می دهند بلکه احتمال ابتلای افراد خانواده دوستان و همکاران را نیز افزایش می‌دهند.

وی ادامه داد: در صورت ابتلای افرادی که واکسینه نشدند، زمینه برای جهش های آینده ویروس کرونا فراهم می شود.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا